ZA NOVOU OPEROU DO OSTRAVY!

Bienále NODO / Dny nové opery Ostrava – jedinečná kontinuální přehlídka nové opery v České republice.  Deset let od svého založení demonstruje festival NODO sílu uměleckého projevu soudobé opery. Za nárůstem publika, hlavně ze strany mladé generace, stojí díla, která si kladou otázky po smyslu naší existence v 21. století a která jsou také součástí festivalového programu.

V roce 2022 se díla prezentovala v operních domech Národního divadla moravskoslezského, na krytém náměstí Trojhalí Karolina a lyžařské sjezdovce v Opálené v podhůří Beskyd. Přehlídka světových a českých premiér se konala od 25. do 30. června 2022 a byla složena z operních děl a vokálních performancí osmi skladatelů: Luigiho Nona, Salvatora Sciarrina, Petra Kotíka, Matouše Hejla, Miroslava Tótha, Judith Berkson, Jamese Laytona a Lucie Páchové. Účinkovali sóloví pěvci a dirigenti z Evropy a USA, inscenační týmy z Polska, Německa, Slovenska i od nás; sbor Canticum Ostrava Jurije Galatenka a orchestry Ostravská banda a ONO / Ostrava New Orchestra.

Superflumina
Opera Ibsen / Přízraky
Many Many Women
Partial Memories
saudade
Approximate
Nulanus
Prometeo. Tragedia dell‘ascolto
Foto Martin Popelář
 
NODO / Dny nové opery se konají za podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Moravskoslezského kraje, Ernst von Siemens Music Foundation, Česko-německého fondu budoucnosti a díky dalším institucím, nadacím i podpoře soukromého sektoru. Za kontinuální velkorysou pomoc Ostravskému centru nové hudby děkujeme Liboru a Veronice Winklerovým a také Martinu Vohánkovi. Generálním mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas Vltava, hlavním mediálním partnerem Česká televize.
 
NODO / Dny nové opery Ostrava organizuje Ostravské centrum nové hudby a Národní divadlo moravskoslezské. Více informací k našim projektům na  www.newmusicostrava.cz a také facebooku.
 
Informace a tiskové materiály:
Kristýna Konczyna
Ostravské centrum nové hudby
email: konczyna@newmusicostrava.cz
tel.: 777 613 184

Kde nás najdete:
www.newmusicostrava.cz
YouTube: newmusicostrava
Facebook: ocnhOva
Instagram: ocnh

PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY

NODO 2012