ZA NOVOU OPEROU DO OSTRAVY!

Bienále NODO / Dny nové opery Ostrava – jedinečná kontinuální přehlídka nové opery v České republice.  Deset let od svého založení demonstruje festival NODO sílu uměleckého projevu soudobé opery. Za nárůstem publika, hlavně ze strany mladé generace, stojí díla, která si kladou otázky po smyslu naší existence v 21. století a která jsou také součástí festivalového programu. Sedmé bienále festivalu NODO / New Opera Days Ostrava se uskuteční v termínu 26. – 30. června 2024!

Předprodej vstupenek zahajujeme 8. dubna 2024!

PROGRAM

Díky úzké kooperaci obou pořadatelských institucí, Ostravského centra nové hudby a Národního divadla moravskoslezského, se pod vedením mezinárodních inscenačních týmů uskuteční sedm inscenací, které demonstrují tvůrčí zvídavost a sílu aktuálního uměleckého vyjádření. Letošní program představí operní a hudebně-scénická díla Pascala Dusapina, Františka Chaloupky, Amira Shpilmana, Iana Davise, Haštala Hapky, Ann Cleare a Petra Rezka za účasti futuristických hlukových nástrojů zvaných intonarumori. Mezi účinkujícími budou sóloví pěvci a dirigenti z Evropy a USA, inscenační týmy z České republiky, Rakouska a Izraele, rezidenčními soubory jsou mezinárodní Ostravská banda, členové ONO – Ostrava New Orchestra a sbor Canticum Ostrava pod vedením Jurije Galatenka. Sedmé bienále festivalu NODO se uskuteční denně od 26. do 30. června 2024 na scénách Divadla Jiřího Myrona, Divadla Antonína Dvořáka, v Divadle loutek a Hale Tatran (Bonver aréna).

 
NODO / Dny nové opery se konají za podpory statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, Moravskoslezského kraje, Ernst von Siemens Music Foundation, Česko-německého fondu budoucnosti a díky dalším institucím, nadacím i podpoře soukromého sektoru. Za kontinuální velkorysou pomoc Ostravskému centru nové hudby děkujeme Liboru a Veronice Winklerovým a také Martinu Vohánkovi. Generálním mediálním partnerem festivalu je Český rozhlas Vltava, hlavním mediálním partnerem Česká televize.
 
NODO / Dny nové opery Ostrava organizuje Ostravské centrum nové hudby a Národní divadlo moravskoslezské. Více informací k našim projektům na  www.newmusicostrava.cz a také facebooku.
 
Informace a tiskové materiály:
Kristýna Konczyna
Ostravské centrum nové hudby
email: konczyna@newmusicostrava.cz
tel.: 777 613 184

Kde nás najdete:
www.newmusicostrava.cz
YouTube: newmusicostrava
Facebook: ocnhOva
Instagram: ocnh

PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY

NODO 2012