Ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto uvádíme XXII. Cyklus komorních koncertů, a to opět pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a náměstka primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyňka Pražáka, Ph. D.
 

Koncerty pro sezónu 2022/2023

Do nové sezóny Cyklu komorních koncertů, která vchází do svého XXII. ročníku, jsme pro vás připravili řadu komorních večerů, na které vás upřímně zveme. Vstupenky i abonentky ke koncertům jsou k dispozici v předprodeji NDM. Koncerty probíhají v příjemném prostředí slavnostního sálu Divadla Jiřího Myrona. V předprodeji si můžete zakoupit vstupenky na každý koncert zvlášť nebo zvýhodněné abonentní vstupné na celou řadu. Každý z večerů bude jedinečný a na každém z nich se setkáte s interprety, kteří jsou ve svém oboru špičkou. Ale hlavně načerpáte energii a krásno do dalších dní.

LÁSKA TO (NE)JSOU JEN PÍSMENA

5. září 2022 jsme zahájili cyklus komorním recitálem propojujícím šanson s osobitým humorem a poezií Jitky Molavcové za klavírního doprovodu klavíristy Petra Ožany.

 

RECITÁL PETRA ŠPAČKA

26. října 2022 nabídneme recitál violoncellisty Petra Špačka, kterého posluchači znají jako "toho z Prague Cello Quartet" a ano, houslista Josef Špaček je jeho bratr (společně si v řadě zahrají 1. února 2023).

 

CHOPIN, SANDOVÁ A TI DRUZÍ

7. listopadu 2022 se můžete těšit na hudebně-literární pořad "Chopin, Sandová a ti druzí" s herečkou Eliškou Balzerovou a klavíristou Ivem Kahánkem. 

 

MEDOVÉ HOUSLE

25. listopadu 2022 proběhne houslový recitál Petra Macečka za doprovodu klavíristky Elišky Novotné.
 

Na dalších koncertech uslyšíte například klavíristu Tomáše Vránu, duo Josefa a Petra Špačkových, komponovaný pořad "Jsme národ J. A. Komenského?" s Milenou Steinmasslovou, Františkem Kreuzmanem a flétnistkou Lenkou Kozderkovou a mnoho dalších umělců.


Cyklus se koná za finanční podpory Moravskosleszkého kraje a statutárního města Ostrava

Archiv koncertů konaných v sezóně 2021/2022 ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona

Eliška Novotná Lukáš Michel (klavír)
 
Mužský komorní a Chlapecký pěvecký sbor PERMONÍK

Jan Ostrý (flétna), Silvie Ježková (klavír)
 
Hana Fialová (zpěv), Jakub Žídek (klavír)
 
Alena Čechová (housle), Petr Čech (klavír)

Jiří Vodička (housle), Václav Petr (violoncello), Martin Kasík (klavír)

Barbora Baranová (zpěv), Tomáš Novotný (concertina, slovo)