Koncerty pro sezónu 2022/2023

Ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto uvádíme XXII. Cyklus komorních koncertů, a to opět pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a náměstka primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyňka Pražáka, Ph. D. Do nové sezóny Cyklu komorních koncertů, která vchází do svého XXII. ročníku, jsme pro vás připravili řadu komorních večerů, na které vás upřímně zveme. Vstupenky i abonentky ke koncertům jsou k dispozici v předprodeji NDM. Koncerty probíhají v příjemném prostředí slavnostního sálu Divadla Jiřího Myrona. V předprodeji si můžete zakoupit vstupenky na každý koncert zvlášť nebo zvýhodněné abonentní vstupné na celou řadu. Každý z večerů bude jedinečný a na každém z nich se setkáte s interprety, kteří jsou ve svém oboru špičkou. Ale hlavně načerpáte energii a krásno do dalších dní.

 

Připravujeme pro Vás...

KALEIDOSKOP KLAVÍRU
Ve čtvrtek 26. ledna 2023 se ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona představí Tomáš Vrána, laureát loňské Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec v oboru klavír.

NA STEJNÉ VLNĚ
V únoru uslyšíme fenomenální bratry Špačkovy. Oba již v Cyklu komorních koncertů účinkovali, nutno podotknout, že v přeplněném sále. Ve středu 1. února 2023 se představí společně!

Sledujte náš web, průběžně zveřejňujeme další koncerty.

Jitka Molavcová
Petr Špaček
Ivo Kahánek, Barbora Munzarová
Petr Maceček, Eliška Novotná
Foto Martin Kusyn

V první polovině sezóny jsme uvedli:

LÁSKA TO (NE)JSOU JEN PÍSMENA5. září 2022 jsme cyklus zahájili komorním recitálem propojujícím šanson s osobitým humorem a poezií Jitky Molavcové za klavírního doprovodu klavíristy Petra Ožany.

RECITÁL PETRA ŠPAČKA26. října 2022 se uskutečnil recitál violoncellisty, kterého posluchači znají jako "toho z Prague Cello Quartet" a ano, houslista Josef Špaček je jeho bratr (společně si v řadě zahrají 1. února 2023).

CHOPIN, SANDOVÁ A TI DRUZÍ7. listopadu 2022 jsme uvedli hudebně-literární pořad "Chopin, Sandová a ti druzí" s herečkou Barborou Munzarovou a klavíristou Ivem Kahánkem.

MEDOVÉ HOUSLE25. listopadu 2022 proběhl houslový recitál Petra Macečka za doprovodu klavíristky Elišky Novotné.

Cyklus se koná za finanční podpory Moravskosleszkého kraje a statutárního města Ostrava

Archiv koncertů konaných v sezóně 2021/2022 ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona

Eliška Novotná Lukáš Michel (klavír)

Mužský komorní a Chlapecký pěvecký sbor PERMONÍK

Jan Ostrý (flétna), Silvie Ježková (klavír)

Hana Fialová (zpěv), Jakub Žídek (klavír)

Alena Čechová (housle), Petr Čech (klavír)

Jiří Vodička (housle), Václav Petr (violoncello), Martin Kasík (klavír)

Barbora Baranová (zpěv), Tomáš Novotný (concertina, slovo)