XXII. CYKLUS KOMORNÍCH KONCERTŮ

Ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto uvádíme XXII. Cyklus komorních koncertů, a to opět pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a náměstka primátora statutárního města Ostrava Ing. Zbyňka Pražáka, Ph. D.
 
Cyklus se koná za finanční podpory Moravskosleszkého kraje a statutárního města Ostrava
Vstupenky i abonentky ke koncertům jsou k dispozici v předprodeji NDM.

Chystáme pro Vás koncerty pro sezónu 2022/2023

Do nové sezóny Cyklu komorních koncertů, která vejde v září do svého XXII. ročníku, jsme pro vás připravili řadu komorních večerů, na které vás již nyní upřímně zveme. Dovolím si představit ty nejbližší.

LÁSKA TO (NE)JSOU JEN PÍSMENA

5. září 2022 zahájíme cyklus komorním recitálem propojujícím šanson s osobitým humorem a poezií Jitky Molavcové za klavírního doprovodu klavíristy Petra Ožany.

RECITÁL PETRA ŠPAČKA

26. října 2022 pak nabídneme recitál violoncellisty Petra Špačka, kterého posluchači znají jako "toho z Prague Cello Quartet" a ano, houslista Josef Špaček je jeho bratr (společně si v řadě zahrají 1. února 2023).

7. listopadu 2022 se můžete těšit na hudebně-literární pořad "Chopin, Sandová a ti druzí" s herečkou Eliškou Balzerovou a klavíristou Ivem Kahánkem, který zahraje skladby Chopina, Schuberta, Liszta a Smetany. Pořad nám přiblíží život a tvorbu dvou velkých uměleckých osobností romantismu –⁠ spisovatelky George Sandové a skladatele Fryderyka Chopina. V roce 2004 se Ivo Kahánek stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině. Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejvíce působivých umělců své generace a je mnohými považován za jednoho z nejlepších současných českých pianistů. Elišku Balzerovou jistě znáte z televizních seriálů Nemocnice na kraji města nebo z filmů Pěsti ve tmě, Vrchní, prchni!, S tebou mě baví svět. Získala řadu uměleckých cen, naposledy v roce 2011 Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.  

Na dalších koncertech uslyšíte např. houslový recitál Petra Macečka, klavíristu Tomáše Vránu, duo Josefa a Petra Špačkových, komponovaný pořad "Jsme národ J. A. Komenského?" s Milenou Steinmasslovou, Františkem Kreuzmanem a flétnistkou Lenkou Kozderkovou a mnoho dalších umělců.

Koncerty probíhají v příjemném prostředí slavnostního sálu Divadla Jiřího Myrona. V předprodeji si můžete zakoupit vstupenky na každý koncert zvlášť nebo zvýhodněné abonentní vstupné na celou řadu. Každý z večerů bude jedinečný a na každém z nich se setkáte s interprety, kteří jsou ve svém oboru špičkou. Ale hlavně načerpáte energii a krásno do dalších dní.

Halina Františáková, dramaturgyně

 

Koncerty v sezóně 2021/2022 konané ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona

Eliška Novotná Lukáš Michel (klavír)
 
Mužský komorní a Chlapecký pěvecký sbor PERMONÍK

Jan Ostrý (flétna), Silvie Ježková (klavír)
 
Hana Fialová (zpěv), Jakub Žídek (klavír)
 
Alena Čechová (housle), Petr Čech (klavír)

Jiří Vodička (housle), Václav Petr (violoncello), Martin Kasík (klavír)

Barbora Baranová (zpěv), Tomáš Novotný (concertina, slovo)