NOVINKY ZE SVĚTA DIVADLA

BALET GALA – JEDINÉ PŘEDSTAVENÍ

Šestý ročník mezinárodního baletního galakoncertu Balet Gala za účasti hostů ze zahraničních divadel i domácí taneční scény se uskuteční 17. dubna 2019. Pro velký zájem bude galavečer poprvé uveden v Divad...

PRVNÍ ČTENÁ ZKOUŠKA HRY VÝNOSNÉ MÍSTO

Bez peněz za úředníkem nelez, takto nastiňuje děj květnové premiéry podtitul hry Výnosné místo. Satirická komedie A. N. Ostrovského bude mít v Divadle Antonína Dvořáka premiéru 16. května a soubor činohry ...

KONKURZ DO OPERNÍHO ORCHESTRU

Národní divadlo moravskoslezské, příspěvková organizace, vypisuje konkurz do operního orchestru na člena operního orchestru – pikola s povinností 2. a 3. flétny.

VÍTE, CO JE LÁSKA?

To je „janáčkovsky“ osudová otázka, která propojuje dějství opery Osud, která se odehrávají na promenádě luhačovických lázní, a pak několik let poté v aule konzervatoře. 

DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA

Název Divadlo Antonína Dvořáka nese budova Městského divadla od roku 1990. Je domovskou scénou operního, činoherního a baletního souboru Národního divadla moravskoslezského a jeho hlediště pojme 517 diváků.
DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA

DIVADLO JIŘÍHO MYRONA

Divadlo Jiřího Myrona patří k největším divadelním scénám v republice. DJM je domovskou scénou souboru operety/muzikálu, účinkuje zde rovněž činoherní a baletní soubor. Hlediště disponuje kapacitou 623 diváků.
DIVADLO JIŘÍHO MYRONA DIVADLO JIŘÍHO MYRONA

DIVADLO „12“

Divadlo „12“ [Divadlo dvanáctka] je komorní scéna NDM, která se nachází na ulici Čs. legií 12 v Ostravě, je místem pro aktivity a další experimentální divadelní projekty na pomezí žánrů; hlediště pojme 60 diváků.
DIVADLO „12“ DIVADLO „12“
Činnost Národního divadla moravskoslezského, příspěvkové organizace je financována z rozpočtu zřizovatele – STATUTARNÍHO MĚSTA OSTRAVA!!!
Ostrava
Aktivity Národního divadla moravskoslezského jsou finančně podporovány MINISTERSTVEM KULTURY ČESKÉ REPUBLIKY A MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM.
Ministerstvo Kultury
Moravskoslezský Kraj