VEDENÍ OPERY

Hudební ředitel
Marek Šedivý
+420 601 371 458
marek.sedivy@ndm.cz
Tajemnice
+420 733 714 372
Vedoucí produkce opery
+420 731 155 863
Dramaturg
Juraj Bajús
+420 601 026 108
Dirigent
 
 
Dirigent
 
 
Asistentka režie a inspicientka
 
 
Vedoucí hudebního archívu
+420 596 276 421
Sbormistr
     
 

SOUBOR OPERY

Solisté opery
     
   
 

ORCHESTR OPERY

Koncertní mistři  
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr
Jaroslav Podžorski  2. koncertní mistr
 
řazeno zleva doprava, od spodní řady
Boleslav Gaś, Radmila Rašková, Soňa Bradačová, Petr Podraza, Michaela Hrabovská, Petr Ptošek, Lucie Staňková, Vladimír Liberda, Alice Bubancová, Jana Polášková, Dalibor Pukovec, Petr Bubanec, Stanislav Strouhal, Vít Jančálek, Michal Höpfler
Ilona Kučerová, Václav Hlosta, Iva Mojžíšková, Ludmila Urbanová, Mária Zezulková, Ivan Vričan, Zdeněk Smolka, Martin Šram, Milan Zajíc, Miloslav Habusta, Tomáš Socha, Jiří Ruta, Luděk Hrda, Vítězslav Mojžíšek, Jaroslav Podžorski, Jana Hercigová, Radka Hanousková, Dana Bosáková
Hana Kuchyňová, Tomáš Farlík, Vladimír Veselý, Lukáš Krček, Jiří Šajtar, Pavel Švec, Jakub Klimánek, Michal Matys, Markéta Smitalová, Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Lubomír Konečný, Jakub Smeja, Tomáš Filip, Jakub Baran, Eduard Rakus, Jana Bednářová, Klára Fagová, Anna Matějková

Asistent dirigenta, korepetitor
Jan Novobilský

Koreptitor
Jana Hajková

První housle  
Vladimír Liberda – 1. koncertní mistr Jaroslav Podžorski – 2. koncertní mistr
Samuel Hampala, Jiří Ruta, Zdeněk Smolka, Jan Šošola, Tomáš Vašut, Mária Zezulková

Druhé housle
Petr Ptošek – vedoucí skupiny 2. houslí
Michaela Hrabovská – zástupce
Hana Kuchyňová, Iva Mojžíšková, Michaela Váňová

Violy
Boleslav Gaś – vedoucí skupiny viol
Tomáš Farlík – zástupce
Miloslav Habusta, Zbigniew Jezowicz, Pavel Kuzník, Vítězslav Mojžíšek

Violoncella
Luděk Hrda – 1. koncertní mistr violoncell
Tomáš Socha – 2. koncertní mistr
Ilona Kučerová, Radmila Rašková, Martin Šram

Harfa
Soňa Bradáčová

Kontrabasy
Ivan Vričan – vedoucí skupiny kontrabasů 
Vladimír Veselý – zástupce
Lumír Kavík, Lukáš Krček

Flétny
Anna Matějková – vedoucí skupiny fléten
Michaela Blažková – zástupce
Hana Lebdušková, Michaela Durajová Kroupová

Hoboje
Jana Polášková – vedoucí skupiny hobojů
Tomáš Filip – zástupce
Jana Hercigová, Kristýna Josková 

Klarinety
Dalibor Pukovec –  vedoucí skupiny klarinetů
Jana Bednářová – zástupce
Ondřej Janča, Zdeněk Drholecký

Fagoty
Pavel Pražák – vedoucí skupiny fagotů
Petr Bubanec – zástupce
Jakub Baran, Radek Joska

Lesní rohy
Vít Jančálek – vedoucí skupiny lesních rohů
Ján Garláthy – zástupce 
Lukáš Brázdil, Kristýna Kočtářová, Michal Matys, Anežka Václavíková

Trubky
Michal Höpfler – vedoucí skupiny trubek
Jakub Klimánek – zástupce
František Adamík, Mojmír Blaštík, Jakub Halata

Pozouny
Stanislav Strouhal – vedoucí skupiny trombónů 
Martin Cupal – zástupce 
Lubomír Konečný, Jakub Smeja

Tuba
Miroslav Pecháček

Bicí nástroje
Petr Podraza – vedoucí skupiny bicích nástrojů
Pavel Švec – zástupce
Jiří Šajtar, Jan Borák

OPERNÍ SBOR

řazeno zleva doprava od horní řady
Tomasz Suchanek, Jan Rychtář, Tomáš Bátrla, Jiří Halama, Vlastimil Nitschmann, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Vít Habernal
Aleš Burda, Petr Němec, Martin Holík, Ivo Kroček, Ivan Tyrlík, Pavel Uskov, Siarhei Zubkevich, Petr Jonszta, Jaroslav Marek, Pavel Kozel, Petr Urbánek
Gabriela Lojková, Marta Tománková, Anna Chlebková-Szpyrcová, Bohumila Fišarová, Dagmar Urbanová, Andrea Dragounová, Klára Krejčí Curylová, Kateřina Svetlíková, Veronika Höpflerová, Tatiana Pituchová
Denisa Bílá, Ivana Ambrúsová, Hana Veselá, Ida Gaidošíková, Jurij Galatenko, Ivana Tomášková, Nikola Novotná, Lucie Dvořáková, Bohdana Šindlerová
  
Soprán
Ivana Ambrúsová, Denisa Bílá, Elena Durajová, Marcela Gurbaľová, Pavla Morysová, Nikola Novotná, Patrícia Smoľáková, Bohdana Šindlerová, Iveta Vandová
Alt
Andrea Dragounová, Ida Gaidošová, Tetiana Hryha, Lucie Hubená, Anna Chlebková Szpyrcová, Gabriela Lojková, Alexandra Morcinková, Monika Onuferová, Ivana Tomášková, Dagmar Urbanová
Tenor
Tomáš Bátrla, Aleš Burda, Václav Čížek, Vít Habernal, Jiří Halama, Martin Holík, Filip Kasztura, Petr Němec, Jan Rychtář, Pavel Uskov
Bas
Jakub Kettner, Jaroslav Marek, Ihor Maryshkin, Vlastimil Nitschmann, Erik Ondruš, Tomáš Pícha, Tomasz Suchanek, Petr Urbánek, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Siarhei Zubkevich

Archivář
Milan Kubíček

Nápověda
Hana Kluzová

NAHORU