FESTIVAL OST-RA-VAR 2017

21. ROČNÍK FESTIVALU OSTRAVSKÝCH ČINOHERNÍCH DIVADEL OST-RA-VAR
 
(29. listopadu –  3. prosince 2017)
 
V návaznosti na úspěšnou tradici se na přelomu listopadu a prosince roku 2017 uskuteční již 21. ročník divadelního festivalu OST-RA-VAR!
 
OST-RA-VAR je divadelní přehlídkou, která v několika dnech představuje reprezentativní průřez tvorbou ostravských divadel za poslední rok. Festival je určen výhradně profesionálním divadelním teoretikům i praktikům, stejně jako studentům vysokých divadelních škol (praktických i teoretických oborů). Na základě výjimečného spojení profesionálů a studentů při společné reflexi zhlédnutých inscenací pak během festivalu vzniká jedinečný prostor, v němž dochází ke sdílení podnětných myšlenek o divadle a k rozvíjení úvah nad ním.

Jsme rádi, že počet divadel, která se do prezentace ostravské divadelní tvorby v rámci OST-RA-VARu zapojují, stále vzrůstá. Vedle Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Komorní scény Aréna a Staré arény se letos poprvé festivalu zúčastní také Divadlo Mír.
 
Stejně jako v loňském roce bude pro návštěvníky festivalu vedle hlavního programu připraven také off-program.

Informace k přihláškám a přesné znění programu letošního OST-RA-VARu již brzy zde!
 
Na všechny návštěvníky se už nyní srdečně těšíme!
 
 

 
HLAVNÍ PROGRAM
 
Středa 29. listopadu 2017  
10.00
Viliam Klimáček / Peter Gábor 
NDM / Divadlo Jiřího Myrona
   
14.30
Yasmina Reza / Vojtěch Štěpánek
Komorní scéna Aréna
   
16.30
Alexandr Vvěděnskij / Pavel Gejguš
Stará aréna
   
Čtvrtek 30. listopadu 2017
 
10.00
Lukáš Brutovský
Divadlo Petra Bezruče
   
13.00
Brad Fraser / Janusz Klimsza
NDM / Zkušebna Divadla Antonína Dvořáka
   
15.45
Tomáš Vůjtek / Ivan Krejčí
Komorní scéna Aréna 
   
18.30
Pere Riera / Janusz Klimsza
NDM / Divadlo Antonína Dvořáka
   
Pátek 1. prosince 2017
 
10.00
Warren Miller / Pavel Gejguš
Stará aréna
   
13.00
1. rozborový seminář (120 minut)
Stará kavárna
   
15.30
Václav Havel / Vojtěch Štěpánek
Komorní scéna Aréna
   
18.30
Agota Kristofová / Marián Amsler
Divadlo Petra Bezruče
   
Sobota 2. prosince 2017
 
10.00
Christian Lollike / Josef Kačmarčík
NDM / alternativní scéna Divadla loutek Ostrava
   
13.00
2. rozborový seminář (120 minut)
Klub DPB
       
15.15
Martin McDonagh / Janusz Klimsza
Divadlo Petra Bezruče
       
18.30
Adolf Nowaczyński / Andrzej Celiński
NDM / Divadlo Jiřího Myrona
       
21.00
společenské setkání
Klub DJM
   
Neděle 3. prosince 2017
 
10.00
3. rozborový seminář (120 minut)
Klub DJM
 
 
OFF PROGRAM FESTIVALU
 
Středa 29. listopadu 2017
       
19.00    
Patrick Haudecoeur, Danielle Navarro-Haudecoeur / Janusz Klimsza
Divadlo Mír
       
Čtvrtek 30. listopadu 2017
     
13.30    
K. J. Erben a další / Gabriela Ženatá
Bílá holubice / Divadlo loutek Ostrava
       
21.00    
Jíří Sekáč a Bílé divadlo
Bílé divadlo a artRóza / Stará aréna
       
Sobota 2. prosince 2017
     
10.30    
Lukáš Adam / Ai GejGej
Stará aréna
 
 

 

Audio-video ukázky