3 důvody, proč vyrazit do Barcelony s dětmi: Stařičký lunapark, rozlehlé parky a výhled na celé město

Hlavní město Katalánska je mimořádně přátelské i k těm nejmenším cestovatelům, to je stará známá věc. Není proto divu, že se do Barcelony letecky vydávají právě rodiny s dětmi.

 

1. Stařičký lunapark na hoře Tibidabo, kde budou (nejen) děti nadšené
Chcete-li svým dětem dopřát něco opravdu výjimečného a nezapomenutelného, při čem se navíc pobaví, vsaďte na Tibidabo. Nejstarší lunapark v Barceloně, druhý nejstarší v Evropě a jeden z prvních lunaparků na světě – Parque de atracciones del Tibodabo byl pojmenován podle stejnojmenné barcelonské hory ležící v nadmořské výšce 512 metrů, jež ze severozápadu nerušeně shlíží na Barcelonu.

 

2. Nejstarší barcelonský městský park, místo nevšedních zážitků pro celou rodinu
Nejstarší městský park v Barceloně, Parc de la Ciutadella, hledejte na severovýchodě města, kde navazuje na nejstarší zástavbu gotické čtvrti (Barri Gòtic). Jméno parku odkazuje na pevnost, kterou na tomto místě nechal v roce 1714 vystavět král Filip V. Když byla pevnost v roce 1848 stržena, bylo nutné rozhodnout, co na tomto místě vznikne. Volba padla na první veřejně přístupný park. Udělejte si rodinný piknik, projeďte se na lodičkách nebo jen tak pozorujte okolí a nasávejte místní atmosféru. 

 

3. Nekonečná zábava, další důvod, proč navštívit ulici La Rambla
Teprve až se budete s dětmi procházet po zábavní a turistické ulici La Rambla, pochopíte, proč o ní místní říkají, že je to jediná ulice na světě, u níž si budete přát, aby nikdy neskončila. Opravdu žít začíná sice až po setmění, ale o místních restauracích je známo, že mají otevřeno dlouho do noci a na rozdíl od řady dalších evropských měst vůbec nikoho nepřekvapí, když na večeři v pozdních hodinách dorazí i ti nejmenší strávníci. Těšit se můžete na koncerty, mimy, karikaturisty nebo pouliční herce a muzikanty.

 

Vyrazte do Barcelony s dětmi a bavte se společně jako praví Španělé. Připravíte jim zážitek, na který nezapomenou.
 
 
Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz
Foto: Radynacestu.cz – Pavel Špurek foto, Shutterstock.com
 

 


 

Audio-video ukázky