Divadlo Jiřího Myrona


Zvuková režie v sále (F.O.H.)

Slouží k odbavení zejména velkých muzikálových produkcí. Pracoviště je umístěno v ideálním poslechovém místu sálu na samostatné podestě (řady č. 14, 15, 16 uprostřed). Pracoviště je osazeno digitálním mixážním pultem Midas Pro3 (48 vstupů, 16 group/AUX/8 matrix výstupů, 27 mix sběrnic, 10 VCA skupin, 6 POPulation skupin, 6 efektových jednotek Klark Teknik, až 28 Klark Teknik grafických EQ, možnost samostané práce dvou zvukařů). Samotné vstupy a výstupy jsou umístěny ve stage boxu umístěného v zákulisí, spojení s mixem je realizováno digitálně pomocí dvou kabelů cat5. Mix disponuje 8-mi přímými vstupy pro připojení modulačních zdrojů. Lze provést výslednou mixáž v režimu L – C – R – S-bas. K monitorům mixážního pultu lze připojit další obrazové vstupy, např. pohled na dirigenta, pohled na scénu, či jiný libovolný zdroj signálu.

Jako modulační zdroje slouží 3 kartové přehrávače Tascam SS-R1 (Compact flash card), je možné instalovat minidiskový přehrávač Tascam MD 01. K dorozumívání se zákulisím slouží hlasitý dorozumívací systém BOSCH RTS (spojení s inspicientem, zvukaři v zákulisí, jiná pracoviště) a dvoubarevná signalizace. Pomocí laptopu lze dálkově řídit nastavení P.A. systému a systém mikroportů.


Zvuková režie odbavení

Slouží k obsluze hlavní scény Divadla Jiřího Myrona. Je umístěna vedle jeviště a spojení s hledištěm zajištuje vysoce věrný odposlech z hlediště a barevné i černobílé kamery průmyslové televize, které zvládnou i nezvyklé světelné podmínky na jevišti. Je osazena mixážním pultem Midas PRO1 (40 mikrofonních/ linkových vstupů, 8 výstupů GROUP, 16 výstupů AUX, hlavní stereofonní výstup pro záznam).

Modulační zdroje jsou běžné: 3 kartové přehrávače Tascam SS-R1 (Compact flash card), 3 minidisky DENON, DAT, kazetový přehrávač, přehrávač CD atd. Kromě efektových cest v 
mixpultu jsou k dispozici ještě další zvukové procesory: echa, kompresory dynamiky, omezovače zpětné vazby a grafické evalizéry. 

Zvuková režie odbavení je využívána k odbavení činoherních, baletních a některých operetních představení. Během muzikálových produkcí lze režii použít pro řízení odposlechů na scéně, případně pro premix vybraných modulačních zdrojů.

Mikrofonní linky jsou rozvedeny po celém jevišti, proscéniu, orchestřišti i hledišti, taktéž je k dispozici linkové propojení pro rozhlasové a TV přenosy u východu z budovy. Snímání jeviště a orchestřiště je realizováno dvěma pevnými mikrofony na předním jevišti, dvěma pevnými mikrofony na zadním jevišti, orchestřiště snímají 4 mikrofony montované v ostění orchestřiště.  Je možno použít přenosné mikrofony v počtu 41 ks (2x Sennheiser e902, 2x Sennheiser e614, 10x Sennheiser e914, 2x Geffel M910, 1x Geffel UMT70, 2x AKG C1000, 1x Shure BETA97, 2x Shure SM57, 2x Shure SM7, 2x AKG C 547 – parketa, 6x Behringer 1000, drum kit AKG – 5x mikrofon AKG, 4x nástrojové mikrofony DPA pro C-bas, violončelo atd.). 

Pro bezdrátový přenos slouží systém mikroportů AKG DMS 700 s digitálním přenosem. Počet kanálů je 32, lze použít 32 body-packů a 2 hand mikrofony. K dispozici je 20 ks „nalepovacích“ mikrofonků AKG CK 77, 10 ks „brejlí“ AKG HC 577, 40 ks Countryman B3, 12 ks DPA různých specifikací. Signálem je pokryto celé jeviště, orchestřiště i hlediště. Systém mikroportů lze dálkově řídit pomoci HiQnet rozhraní.


P.A. systém - ozvučení

Na jevišti jsou instalovány 2 reprosoustavy pro odposlech (2x250W, TOA) a pro ozvučení (4x200W, JBL a TOA). Je možno připojit v kterémkoliv místě přenosné aktivní reproskříně od fy. dB Technologies (4x700W) a Montarbo (2x350W a 2x 150W). Odposlech pro dirigenta zajišťuje repro Yamaha ve stěně orchestřiště. 
Ozvučení hlediště zajišťuje sada reproduktorů Meyer Sound v systému Line – array, k dispozici máme levý, pravý a centrální cluster, každý je osazen 10-ti kompakty Meyer Sound M1D, ve stropním podhledu jsou umístěny 4 subbasy Meyer Sound M1D-Sub. Pro dosažení kompaktního zvukového pole využíváme dvou vykrývacích kompaktů Meyer Sound M1D jako front-fill. Celkový výkon P.A. systému pro ozvučení hlediště je 16,8 kW. Lze provádět mixáž v režimu L – C – R – S-bas.

Pro efektové dozvučení lze využít reproduktory v proscéniu a na zadní stěně hlediště. (4 kanály, fa. Boss a TOA). 

Všechny reproduktory jsou vzájemně frekvenčně i časově korigovány digitálními audioprocesory Yamaha DME 32 a Meyer Sound Galileo. Systém Meyer Sound lze dálkově řídit pomocí rozhraní Compass.

Televizní okruhy, dorozumívání a signalizace

Na jevišti jsou instalovány 4 TV monitory s obrazem dirigenta, k dispozici jsou 4 mobilní LED monitory. Kolem jeviště a v provozních prostorách divadla je větší počet monitorů, na nichž lze zvolit čtyři TV kamery poskytující pohled na jeviště (barva a ČB), hlediště a orchestřiště. Monitory lze připojit i na dalších místech: v hledišti, orchestřišti, foyer atd. 

Inspicientské pracoviště je v pravém portále jeviště, má hlasité spojení a světelnou signalizaci se všemi technickými pracovišti, hlášení do šaten a hlediště, odposlech a TV monitor. Odtud se ovládá i nástupní světelná signalizace, rozvedená po jevišti, orchestřišti, propadle, hledišti i okolních chodbách. Je nepřenosné. 

Spojení technických pracovišť (světlo, zvuk, video, strojník), zkušeben, pultu v hledišti a baletního sálu je realizováno pomocí hlasitého dorozumívacího systému BOSCH RTS. Z oprávněných stanic lze hlásit i na jeviště, do šaten a do hlediště.