BURAK SERKAN CEBECI

NAROZEN
Eskişehir, Turecko
 
VZDĚLÁNÍ
Státní konzervatoř Dokuz Eylül University v İzmiru, Turecko (1992 – 2002)
 
ANGAŽMÁ
  • Balet Národního divadla moravskoslezského, od 2017/2018 jako sólista
  • Státní opera Mersin, Turecko (2011 – 2016)
  • Balet Dortmund, Německá opera nad Rýnem, Německo (2009 – 2010)
  • Balet Düsseldorf, Německo (2008 – 2009)
  • Balet Lipsko, Německo (2003 – 2008)
  • Státní opera Antalya, Turecko (2002 – 2003)
 
OCENĚNÍ
  • 2013       Donizetti Prize - Cena za nejlepší mužský taneční výkon, Turecko
  • 2008       Stříbrná medaile, mezinárodní baletní soutěž Istanbul, Turecko
  • 2007       Finalista, mezinárodní baletní soutěž Soul, Korea
  • 2001       Zlatá medaile, mezinárodní baletní soutěž İzmir, Turecko
  • 2000       Finalista,mezinárodní baletní soutěž Varna, Bulharsko
 
REPERTOÁR V JINÝCH DIVADLECH
 
Balet Státní opery v Mersin, Turecko
  • Basil – Don Quijote (choreografie Marius Petipa/Nukri Magalashvili)
  • AliKorzár (choreografie Marius Petipa/Nukri Magalashvili
  • Princ Louskáček (choreografie Mehmet Balkan)
  • Diana a ActeonEsmeralda (choreografie Marius Petipa)
  • John Řek Zorba (choreografie Lorca Massine)
  • Princ, pas de troisLabutí jezero (choreografie Marius Petita/Mehmet Balkan)
  • Bolero(choreografie Ugur Seyrek)
  • Iliskiler (choreografie Mehmet Balkan)
  • Kamran – Calikusu (choreografie Merih Cimenciler)
  • Osahar – Piri Reis (choreografie Volkan Ersoy, Armagan Davran)
 
Balet Lipsko, Německo
  • Oktett (choreografie Uwe Scholz)
  • 7th symfonie Beethoven (choreografie Uwe Scholz)
  • Amerika (choreografie Uwe Scholz)
  • Die Grosse Messe (choreografie Uwe Scholz)
  • Stvoření (choreografie Uwe Scholz)
  • Modrý pták – Spící krasavice (choreografie Marius Petipa/Uwe Scholz)
  • Pas de trois – Labutí jezero (choreografie Marius Petipa/Paul Chalmer)
  • Fritz, Ruský tanec – Louskáček (choreografie Paul Chalmer)
  • Mozart klavírní koncert, sólo (choreografie Uwe Scholz)
  • Bach (choreografie Uwe Scholz)
 
Balet Dortmund, Německá opera nad Rýnem
  • Mladý princ – Labutí jezero (choreografie Youri Vàmos)
  • Carmina Burana (choreografie Youri Vàmos)
  • Spartakus (choreografie Youri Vàmos)
  • Sněhové vločky – Louskáček (choreografie Youri Vàmos)
 
Státní opera Antalya
  • Peasant Pas De Deux. Act1 – Giselle (choreogrie M. Petipa/ Mehmet Balkan)
  • Bach-Beethoven-Bolero (choreografie Mehmet Balkan)
  • Marná opatrnost (choreografie Mehmet Balkan)
 
HOSTOVÁNÍ
  • Turecko, İzmir State Opera, (hostující baletní mistr, 2016)
  • Turecko, Istanbul State Opera, (hostující baletní mistr, 2016)
  • Turecko, hostující Principal Dancer v baletu Korzár (s baletem Státní opery Istanbul, 2016)
  • Turecko, hostující Principal Dancer v baletu Esmeralda (s baletem Státní Opery Samsun, 2016)
  • Turecko, hostující baletní mistr (Mezinárodní baletní soutěž v Istanbulu 2016)
  • Lotyšsko, Etoile Ballet Gala v Rize 2015
  • Turecko,  Stars Ballet Gala İstanbul a Mersin 2015
  • Lotyšsko, Stars Ballet Gala v Rize, 2014
  • Turecko, hostující Principal Dancer v baletu Esmeralda (s baletem Státní opery v Ankaře 2013)
  • Německo, Stars Ballet Gala Dortmund 2009 

 

Obsazení - Sezóna:
POPELKAKobylky
TŘI MUŠKETÝŘIAramis
D´Artagnan

Audio-video ukázky