Vážení a milí divadelní přátelé,
 
také v průběhu sezóny 2015/2016 jsme pro vás připravili bohatou a pestrou nabídku mimorepertoárových akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. Chybět nebude ani oblíbená Noc divadel nebo pohádková noc s Andersenem.
 
Nově Vás v tomto roce čeká ojedinělý projekt Shakespeare Ostrava 2016! Projekt ve kterém se spojí všechny kulturní a vzdělávací instituce města Ostravy, aby si společně připomenuly 400 let výročí od úmrtí britského dramatika Williama Shakespeare.

Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
SEZÓNA 2015/2016
 
 
Výstava plakátů divadelních inscenací her Williama Shakespeara 
5. dubna – 31. prosince 2016 
 
NDM pro vás ve spolupráci s ostravskými divadly (Komorní scéna Aréna, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Petra Bezruče a Stará aréna) a dalšími vzdělávacími a kulturními institucemi (Letní shakespearovské slavnosti Ostrava, Knihovna města Ostravy, Klub Atlantik, Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Přírodovědecká fakulta OU, Český rozhlas) připravilo sérii vybraných plakátů divadelních inscenací her z pera slavného britského dramatika Williama Shakespeara. Plakáty zachycují průřez divadelní reflexí tvorby velkého básníka, která se na ostravské scéně odehrála za posledních více než 60 let. Putovní výstavu můžete zhlédnout v průběhu celého roku 2016.
Akce je pořádána v rámci projektu Shakespeare Ostrava 2016. 
 
   

 

 
 http://www.ndm.cz/userfiles/archiv_priloh/clanky/loga-a-jine/2014-2015/shakespeare-2016-1430293550.jpg  

Shakespeare Ostrava 2016
leden – prosinec 2016

Všechny kulturní instituce města Ostravy se společně spojí v projektu Shakespeare Ostrava 2016! Budeme nejenom hrát Shakespeara, ale také vnímat všechno umění, které se za 400 let jeho výjimečným dílem inspirovalo!

 
   

 

 
Změna programu vyhrazena!  
 
 
   

 

 
        

 

 SEZÓNA 2016/2017 

 

OSTRAVSKÁ LITERÁRNÍ NOC
12. října 2016

NDM pro Vás připravilo první ročník Ostravské literární noci. Těšit se můžete na netradiční čtení na zajímavých místech v duchu Williama Shakespeara. Akce je pořádána v rámci projektu SHAKESPEARE OSTRAVA 2016 ve spolupráci s Českým rozhlasem, Knihovnou města Ostravy, Filozofickou fakultou Ostravské univerzity v Ostravě, KNIHCENTREM a dalšími spřátelenými institucemi.

 

 

 

 

 

Ostravské Německé divadlo
Kultura, společnost a politika v Ostravě před 2. sv. válkou
25. října 2016 v 18:00 v Antikvariátu a klubu Fiducia


U příležitosti uvedení premiéry hry Poslední štace - Adieu Europa jsme pro Vás připravili přednášku spojenou s následnou besedou s inscenačním týmem. Přednáška Mgr. Lenky Schreiberové (vedoucí archivu NDM) a historika PhDr. Martina Jemelky, Ph.D. bude věnována Německému divadlu v Moravské Ostravě a politické a společenské situaci před 2. světovou válkou tamtéž. Moderuje Libor Magdoň.

 

 

 

 

 

Noc divadel 2016
19. listopadu 2016
 
NDM se již po čtvrté zapojí do celorepublikové akce Noc divadel.
Více informací na http://www.nocdivadel.cz/
                                                                                                                                                                                                                                                                                             
 
       
 
7.– 11. prosince 2016, NDM, Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče, Stará aréna

20. jubilejní ročník festivalu ostravských činoherních divadel 

PROGRAM FESTIVALU

 
 

 

 

Audio-video ukázky