Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2017/2018 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
Lída Engelová: Sto růží v bidetu
Středa 23. května v 16 hodin v KNIHCENTRU
 
Kniha Sto růži v bidetu je průvodcem humornými vzpomínkami jedné z prvních českých režisérek po padesáti letech jejího života v divadle, v rozhlase a na divadelních cestách od Londýna po Sankt Petěrburg. Autorka Lída Engelová je režisérka, herečka a scenáristka. Už během studií spolupracovala s režisérem Janem Grossmanem v Divadle Na zábradlí. Půl roku byla na stáži u režiséra Petera Brooka v Royal Shakespeare Company v Londýně a Stratfordu. Byla režisérkou Divadla J. K. Tyla v Plzni a v Národním divadle moravskoslezském, pohostinsky režírovala v řadě dalších divadel.
 
Beseda a autogramiáda probíhá ve spolupráci s Domem knihy Knihcentrum.
 
MAŠKARÁDA čili Fantom Opery - předpremiérová beseda
4. června 2018 v 16 hodin v  KNIHCENTRU 
 
Setkání s inscenačním týmem u příležitosti uvedení britské humoristické fantasy v operním duchu. Těšit se můžete i na vystoupení hostů z Ankh-morporské opery a lekci vaření Stařenky Oggové!
OPERNÍ SIRÉNY 17. – NODO 2018
6. června 2018 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
​Hosté: Jurij Galatenko, sbormistr a dirigent,
Kristýna Konczyna, manažerka Ostravského centra nové hudby,
Jiří Nekvasil, ředitel NDM
a dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
 
Změna programu vyhrazena!

 

Audio-video ukázky