Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2016/2017 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. Chybět nebude ani oblíbená Noc divadel nebo pohádková noc s Andersenem.
 
NDM se rovněž připojí zajímavými projekty do celostravských oslav 750 let výročí první písemné zmínky o městě a důstojným a atraktivním způsobem si připomene historii Ostravy.
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.


 
 
        
    TAJEMSTVÍ ​– předpremiérová beseda
21. dubna 2017 v 17 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Setkání s tvůrčím týmem (režisér Tomáš Studený, dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková) a sólisty (Svatopluk Sem, Anna Nitrová, Josef Škarka) u příležitosti premiéry opery Bedřicha Smetany TAJEMSTVÍ.
 
       
 

L2: BRÁNA ŽIVOTA!filmová projekce spojená s besedou
25. dubna 2017 v 17 hodin Centru PANT (Čs. legií 1222/22)

Jedinečné promítání dokumentárního filmu Clemense Kubyho Na cestě do sousední dimenze a následná beseda s českým profesionálním hráčem na didgeridoo Ondřejem Smeykalem, scénografem Davidem Bazikou a ředitelem NDM a zároveň režisérem inscenace Jiřím Nekvasilem. Besedou bude provázet Petr Pánek. 

Akce je realizována při opětovném návratu úzdravného opera L2: Brána života! na jeviště Divadla Jiřího Myrona.

Akce je realizována ve spolupráci s Centrem PANT.

 

 
       
   
L2: BRÁNA ŽIVOTA!  – beseda
3. května 2017 v 15.30 hodin Centru PANT (Čs. legií 1222/22)

Speciální beseda v den návratu inscenace úzdravného opera L2: Brána života! Jejími účastníky budou známý tvůrce, autorský herec a libretista Jaroslav Dušek, český profesionální hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a další. Vstupenky na besedu lze zakoupit přímo v kavárně Centra PANT v hodnotě 50 Kč.

Akce je realizována ve spolupráci s Centrem PANT.
 
        
   
3 . května 2017 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Hosté budou skladatel Pavel Helebrand, vedoucí operního studia NDM Lenka Živocká a dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
 
       
   
NÁVŠTĚVA CÍSAŘE V OSTRAVĚ ANEB TENTOKRÁT PŘIJDE I SISSI!!!
3. června 2017 od 15 hodin v centru města (Hlavní nádraží, ul. Nádražní – zastávka Elektra, náměstí Msgre Šrámka – Katedrála Božského Spasitele, Husův sad – kaple sv. Alžběty, Prokešovo náměstí – Nová radnice, Komenského sady)
 
Chcete zažít Ostravu na přelomu 19. a 20. století za vlády císaře Františka Josefa I. a jeho krásné manželky císařovny Alžběty Rakouské známé všem jako Sissi? Tak neváhejte a připojte se k nám! Na jedno odpoledne „převlečeme“ část centra města do historického hábitu a společně si připomene významnou návštěvu císaře v Ostravě (i když tak trochu po svém).  
 
Více informací o akci najdete zde.
 
Akce je realizována v rámci oslav 750. výročí první písemné zmínky o městě Ostrava za finanční podpory statutárního města Ostravy.
 
Hlavními partnery akce jsou Dopravní podnik Ostrava, a. s., a Český rozhlas Ostrava.
 
       
    LAZEBNÍK SEVILLSKÝ!!! - předpremiérová beseda
5. června 2017 v 17 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Setkání s tvůrčím týmem u příležitosti premiéry opery Gioacchina Rossiniho LAZEBNÍK SEVILLSKÝ.
 
       
    OPERNÍ SIRÉNY 9.  - Současná "nová" opera
7. června 2017 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Těšit se můžete na debatu muzikologa  PhDr. Martin Flašar, Ph.D.,   cimbálisty a ostravského skladatele Daniela Skálu a dramaturgyni opery NDM Evu Mikuláškovou.
 
       
   
30. srpna 2017 ve 20 hodin v Divadle Antonína Dvořáka
Koncert nabídne díla Johna Cage, Charlese Ivese, Jana Rychlíka, Edgarda Varese, Philipa Glasse, Richarda Strausse a Mortona Feldmana.
 
Více o programu celého festivalu nové a experimentální hudby naleznete zde: http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/
 
Ostravské dny 2017 se pořádá Ostravské centrum nové hudby ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským, Trojhalí Karolina, PLATO Ostrava, Bludným kamenem z.s., a Českým centrem New York.
 
 
       
    NOC DIVADEL 2017
18. listopadu 2017
 
Noc divadel je opět tady a NDM se do této celoevropské akce zapojí již po páté!...A co si pro Vás na letošní ročník připravíme…jak řekl náš William v inscenaci Zamilovaný Shakespeare „Je to záhada“…
Více informací o celorepublikové akci naleznete zde: http://www.nocdivadel.cz/
 
       
       
   Změna programu vyhrazena!      
       

 

 

 

 

 

 

Audio-video ukázky