Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2016/2017 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. Chybět nebude ani oblíbená Noc divadel nebo pohádková noc s Andersenem.
 
NDM se rovněž připojí zajímavými projekty do celostravských oslav 750 let výročí první písemné zmínky o městě a důstojným a atraktivním způsobem si připomene historii Ostravy.
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
   
 
 
       
 
Mezi divadlem a architekturou
11. října 2017 v 16.30 hodin před Divadlem Antonína Dvořáka
 
Komentovaná procházka s historikem architektury Martinem Strakošem. Poznejte společně s námi historii a proměny okolí budovy Divadla Antonína Dvořáka a bezprostředního jádra Moravské Ostravy u příležitosti 110. výročí dokončení a zprovoznění této ostravské divadelní scény.
 
       
 
PAVEL TIGRID A ČESKÁ DEMOKRATICKÁ PUBLICISTIKA V EXILU
24. října 2017 od 9 hodin v Divadle Jiřího Myrona
 
Mezinárodní konference ke 100. výročí narození osobnosti české demokratické publicistiky Pavla Tigrida. Těšit se můžete na významné hosty - pamětníky, bývalé disidenty. historiky a politology. K mladým lidem promluví jubilantova dcera Deborah Tigrid, politolog Jacques Rupnik, publicista Karel Hvížďala, bývalý ministr vlády ČSFR a velvyslanec ČR v Rusku Luboš Dobrovský, bývalý velvyslanec ČR ve Francii Pavel Fischer, historici Vilém Prečan (ČSDS), Petr Blažek (ÚSTR), Radek Schovánek a řada dalších. Video pozdrav a krátký komentář k osobnosti Pavla Tigrida natočil Tomáš Halík. Akci bude moderovat ředitel zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný. Konferenční jednání bude natáčeno a ze záznamu pak odvysíláno na vlnách Českého rozhlasu, videonahrávku najdete následně po akci na www.educa24.cz
 
 
 
       
 
OPERNÍ SIRÉNY 11. – Opera univerzitní
1. listopadu 2017 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Debatovat budou doc. MgA. Eva Dřízgová, Ph.D., doc. Mgr. Igor Františák, Ph.D. a operní dramaturgyně NDM Eva Mikulášková.
 
       
 
Vernisáž výstavy Balet Baník Ostrava 2018
2. listopadu 2017 v 17. hodin ve foyeru Divadla Jiřího Myrona
 
Spokojenost z prodeje charitativního kalendáře v loňském roce navedla jeho autory (fotografku Lucii Maceczkovou a fotografa Martina Glatznera), aby navázali na úspěšnou spolupráci se souborem baletu NDM i letos. Kalendář pro rok 2018 je věnován spojení kultury a sportu, tedy konkrétně tanečníkům baletu NDM a fotbalistům z FC Baník Ostrava, kteří v letošním roce slaví 95. výročí od svého založení.
 
Z každého prodaného kalendáře bude na kontu Kliniky Hematoonkologie ve FN Ostrava věnováno 100 Kč. Kalendář můžete zakoupit přímo v předprodeji NDM.
 
Vernisáž souboru nevšedních fotografií prezentovaných na velkoformátových obrazových plátnech a v nástěnném kalendáři pro rok 2018 se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v 17 hodin ve foyeru Divadla Jiřího Myrona.
 
       
   
OBYČEJNÝ ŽIVOT neboli Tělo a bitevní pole - speciální předpremiérová akce
13. listopadu 2017 v 17.30 hodin v cukrárně Sladký časy ve studentské rezidenci Kampus Palace
 
Rádi si užijete odpolední kávičku a dortíček? Nebo jste zastánci zdravého životního stylu? Přijďte za námi do kavárny Sladký časy, kde vám naši herci Petra Lorencová, Jiří Sedláček a David Janošek prozradí, jak správně pečovat o své tělo, a možná se dočkáte i ochutnávky z chystané české premiéry hry Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole, na niž se můžete těšit 17. listopadu v 19 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava.
 
       
    NOC DIVADEL 2017
18. listopadu 2017 od 21.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka a v Divadle Jiřího Myrona
 
Národní divadlo moravskoslezské se již popáté zapojí do celorepublikové akce Noc divadel. A co si pro Vás na letošní ročník připravíme…Diváci, kteří navštíví v tento den večerní představení (Paní Bovaryová – Divadlo Antonína Dvořáka a Jesus Christ Superstar – Divadlo Jiřího Myrona), zažijí přímo po skončení představení netradiční noční setkání s herci a inscenačním týmem! Více informací naleznete brzy na www.ndm.cz v sekci EXTRA.
 
       
 
IFIGENIE V AULIDĚ - předpremiérová beseda
5. prosince 2017 v 16 hodin v  KNIHCENTRU 
 
Setkání s inscenačním týmem u příležitosti uvedení opery Christopha Wilibalda Glucka IFIGENIE V AULIDĚ.
 
       
   
ROMEO A JULIE – předpremiérová beseda
6. prosince 2017 v 16.00 hodin v KNIHCENTRU
 
Setkání s inscenačním týmem u příležitosti premiéry muzikálu Romeo a Julie.
 
       
 
LADY MACBETH MCENSKÉHO ÚJEZDU - předpremiérová beseda
26. února 2018 v 16 hodin v  KNIHCENTRU 
 
Setkání s inscenačním týmem u příležitosti uvedení opery Dmitrije Dmitrijeviče Šostakoviče LADY MACBETH MCENSKÉHO ÚJEZDU.
 
       
 
LA TRAVIATA - předpremiérová beseda
25. dubna 2018 v 17 hodin v v  KNIHCENTRU 
 
Setkání s inscenačním týmem u příležitosti uvedení opery Giuseppe Verdiho LA TRAVIATA.
 
       
       
       
       
       
   Změna programu vyhrazena!      
       

 

 

Audio-video ukázky