Vážení a milí divadelní přátelé,
 
také v průběhu sezóny 2015/2016 jsme pro vás připravili bohatou a pestrou nabídku mimorepertoárových akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. Chybět nebude ani oblíbená Noc divadel nebo pohádková noc s Andersenem.
 
Nově Vás v tomto roce čeká ojedinělý projekt Shakespeare Ostrava 2016! Projekt ve kterém se spojí všechny kulturní a vzdělávací instituce města Ostravy, aby si společně připomenuly 400 let výročí od úmrtí britského dramatika Williama Shakespeare.

Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
SEZÓNA 2015/2016
 
 
Výstava plakátů divadelních inscenací her Williama Shakespeara 
5. dubna – 31. prosince 2016 
 
NDM pro vás ve spolupráci s ostravskými divadly (Komorní scéna Aréna, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Petra Bezruče a Stará aréna) a dalšími vzdělávacími a kulturními institucemi (Letní shakespearovské slavnosti Ostrava, Knihovna města Ostravy, Klub Atlantik, Janáčkova konzervatoř a Gymnázium v Ostravě, Přírodovědecká fakulta OU, Český rozhlas) připravilo sérii vybraných plakátů divadelních inscenací her z pera slavného britského dramatika Williama Shakespeara. Plakáty zachycují průřez divadelní reflexí tvorby velkého básníka, která se na ostravské scéně odehrála za posledních více než 60 let. Putovní výstavu můžete zhlédnout v průběhu celého roku 2016.
Akce je pořádána v rámci projektu Shakespeare Ostrava 2016. 
 
   

 

 
 
26. června, Divadlo Jiřího Myrona
 
NDM pro Vás připravilo speciální akci k posledním dvěma představení inscenace L2: Brána života! - autogramiádu s autorem libreta Jaroslavem Duškem a představiteli hlavních rolí Juraje Čiernika a Jana Vlase. Autogramiáda se uskuteční po posledním večerním představení ve foyeru DJM, které se odehraje od 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona. Nenechte si na konci sezóny ujít tuto mimořádnou příležitost.
 
       
   

NODO 2016
27. - 30. června 2016, Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona

Po dvou letech se opět necháme společně s Ostravským centrem nové hudby strhnout festivalem Dny nové opery Ostrava! 

 
   

 

 
 http://www.ndm.cz/userfiles/archiv_priloh/clanky/loga-a-jine/2014-2015/shakespeare-2016-1430293550.jpg  

Shakespeare Ostrava 2016
leden – prosinec 2016

Všechny kulturní instituce města Ostravy se společně spojí v projektu Shakespeare Ostrava 2016! Budeme nejenom hrát Shakespeara, ale také vnímat všechno umění, které se za 400 let jeho výjimečným dílem inspirovalo!

 
   

 

 
Změna programu vyhrazena!  
 
 
   

 

 
        

 

 SEZÓNA 2016/2017 

 

OSTRAVSKÁ LITERÁRNÍ NOC
12. října 2016

NDM pro Vás připravilo první ročník Ostravské literární noci. Těšit se můžete na netradiční čtení na zajímavých místech v duchu Williama Shakespeara. Akce je pořádána v rámci projektu SHAKESPEARE OSTRAVA 2016 ve spolupráci s Českým rozhlasem, Knihovnou města Ostravy, Filozofickou fakultou Ostravské univerzity v Ostravě, KNIHCENTREM a dalšími spřátelenými institucemi.

 
       

 

 

 

 

Noc divadel 2016
19. listopadu 2016
 
NDM se již po čtvrté zapojí do celorepublikové akce Noc divadel.
Více informací na http://www.nocdivadel.cz/
                                                                                                                                                                                                                                                                                             
 
       
 
7.– 11. prosince 2016, NDM, Komorní scéna Aréna, Divadlo Petra Bezruče, Stará aréna

20. jubilejní ročník festivalu ostravských činoherních divadel 

PROGRAM FESTIVALU

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Audio-video ukázky