Salvatore Sciarrino

2018-06-26 w 18:30

 

Julius Eastman

2018-06-27 w 19:00

Důl Hlubina

 

Daniel Lo

2018-06-27 w 20:00

Důl Hlubina

 

Rudolf Komorous

2018-06-28 w 18:30

 
   

DYREKCJA OPERY

     
Dyrektor muzyczny opery Sekretariat opery Dramaturg Szefowa produkcji opery
Jakub Klecker Alena Golatová Eva Mikulášková Lucie Fojtíková
+420 777 557 931  +420 733 714 372 +420 723 824 476 +420 596 276 528, +420 731 155 863
jakub.klecker@ndm.cz alena.golatova@ndm.cz eva.mikulaskova@ndm.cz lucie.fojtikova@ndm.cz
       
Dyrygent Dyrygent Asystent reżysera i inspicjent Szefowa archiwum muzycznego
Robert Kružík Adam Sedlický Bohuslava Kráčmarová Michaela Hrabovská
      +420 596 276 421
      michaela.hrabovska@ndm.cz
       
     
Chórmistrz      
Jurij Galatenko      
       
       

 

 

ZESPÓŁ OPERY

     
Soliści

     
Eva Dřízgová-Jirušová Anna Nitrová Luciano Mastro Václav Morys
       
   
Jakub Kettner Martin Gurbaľ    
       
       
       

 

ORKIESTRA

Dyrygenci    
 
Vladimír Liberda – 1. koncertmistrz   Jaroslav Podžorski  2. koncertmistrz

 

 
 
Boleslav Gaš, Radmila Rašková, Soňa Bradačová, Petr Podraza, Michaela Hrabovksá, Petr Ptošek, Lucie Staňková, Vladimír Liberda, Alice Bubancová, Jana Polášková, Dalibor Pukovec, Petr Bubanec, Stanislav Strouhal, Vít Jančálek, Michal Höpfler.
 
Ilona Kučerová, Václav Hlosta, Iva Mojžíšková, Ludmila Urbanová, Mária Zezulková, Ivan Vričan, Zdeněk Smolka, Martin Šram, Milan Zajíc, Miloslav Habusta, Tomáš Socha, Jiří Ruta, Luděk Hrda, Vítězslav Mojžíšek, Jaroslav Podžorski, Jana Hercigová, Radka Hanousková, Dana Bosáková.
 
Hana Kuchyňová, Tomáš Farlík, Vladimír Veselý, Lukáš Krček, Jiří Šajtar, Pavel Švec, Jakub Klimánek, Michal Matys, Markéta Smitalová, Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Lubomír Konečný, Jakub Smeja, Tomáš Filip, Jakub Baran, Eduard Rakus, Jana Bednářová, Klára Fagová, Anna Matějková.
 

Asystent dyrygenta, korepetytor
Jan Novobilský

Korepetytor
Jana Hajková, Ivana Hotárková 

Pierwsze skrzypce    
Vladimír Liberda – 1. koncertmistrz   Jaroslav Podžorski - 2. koncertmistrz
Václav Hlosta, Helena Kokšová, Jiří Ruta, Zdeněk Smolka, Jan Šošola, Irena Vítková, Mária Zezulková

Drugie skrzypce
Petr Ptošek – prowadzący sekcji 2. skrzypiec
Michaela Hrabovská – zastępca
Václav Holek, Hana Kuchyňová, Iva Mojžíšková, Ludmila Urbanová, Michaela Váňová

Altówki
Boleslav Gaś – prowadzący sekcji altówek
Tomáš Farlík – zastępca
Miloslav Habusta, Zbigniew Jezowicz, Pavel Kuzník, Vítězslav Mojžíšek

Wiolonczele
Radmila Rašková – 1. koncertmistrz wiolonczeli
Luděk Hrda – 2. koncertmistrz wiolonczeli
Ilona Kučerová, Tomáš Socha, Martin Šram

Harfa
Soňa Bradáčová

Kontrabasy
Ivan Vričan – prowadzący sekcji kontrabasów
Vladimír Veselý – zastępca
Lumír Kavík, Lukáš Krček

Flety
Alice Bubancová - prowadzący sekcji fletów
Anna Matějková - zastępca vedoucího skupiny
Klára Fagová, Radka Cupalová

Oboje
Jana Polášková – prowadzący sekcji obojóv
Tomáš Filip – zastępca
Kristýna Josková
 
Klarnety
Dalibor Pukovec – prowadzący sekcji klarnetów 
Jana Bednářová - zastępca
Ondřej Janča, Zdeněk Drholecký

Fagoty
Pavel Pražák – prowadzący sekcji fagotów
Petr Bubanec – zastępca
Jakub Baran, Radek Joska

Rogi
Vít Jančálek – prowadzący sekcji rogów
Markéta Smitalová – zastępca 
Lukáš Brázdil, Ján Garláthy, Michal Matys

Trąbki
Michal Höpfler – prowadzący sekcji trąbek 
Jakub Klimánek – zastępca
František Adamík, Mojmír Blaštík

Puzony
Stanislav Strouhal – prowadzący sekcji puzonów 
Martin Cupal – zastępca
Lubomír Konečný, Jakub Smeja

Tuba
Miroslav Pecháček

Instrumenty perkusyjne
Petr Podraza – prowadzący sekcji instrumentów perkusyjnych
Pavel Švec – zastępca
Jiří Šajtar


CHÓR

   
 
Tomasz Suchanek, Jan Rychtář, Tomáš Bátrla, Jiří Halama, Vlastimil Nitschmann, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Vít Habernal
 
Aleš Burda, Petr Němec, Martin Holík, Ivo Kroček, Ivan Tyrlík, Pavel Uskov, Siarhei Zubkevich, Petr Jonszta, Jaroslav Marek, Pavel Kozel, Petr Urbánek
 
Gabriela Lojková, Marta Tománková, Anna Chlebková-Szpyrcová, Bohumila Fišarová, Dagmar Urbanová, Andrea Dragounová, Klára Krejčí Curylová, Kateřina Svetlíková, Veronika Höpflerová, Tatiana Pituchová
 
Denisa Žídková, Ivana Ambrúsová, Hana Veselá, Ida Gaidošíková, Jurij Galatenko, Ivana Tomášková, Nikola Novotná, Lucie Dvořáková, Bohdana Šindlerová

  

Sopran
Ivana Ambrúsová, Elena Durajová, Lucie Dvořáková, Eva Gieslová, Marcela Gurbaľová, Andrea Jurčíková,  Pavla Morysová, Nikola Novotná, Bohdana Šindlerová
Alt
Andrea Dragounová, Ida Gaidošová, Anna Chlebková Szpyrcová, Gabriela Lojková, Alexandra Morcinková, Monika Onuferová, Tatiana Pituchová,  Ivana Tomášková, Dagmar Urbanová, Hana Veselá
Tenor
Tomáš Bátrla, Aleš Burda, Vít Habernal, Jiří Halama, Martin Holík, Filip Kasztura, Ivo Kroček, Petr Němec, Jan Rychtář, Pavel Uskov
Bas
Petr Jonszta, Jaroslav Marek, Vlastimil Nitschmann, Erik Ondruš, Tomáš Pícha, Tomasz Suchanek, Ivan Tyrlík, Petr Urbánek, Roman Vlkovič, Waldemar Wieczorek, Siarhei Zubkevich

Archiwista
Milan Kubíček

Sufler
Hana Kluzová

 NAHORU

Próbki audio-wideo