ŽIVÝ PŘENOS KONCERTU ZBIGNIEW KALETA A ADAM FARANA
14.1.2021
V rámci projektu Divadlo pod rouškou uvedeme živý přenos koncertu z Cyklu komorních koncertů. Ve slavnostním sále Josefa Kobra se 19. ledna 2021 divákům NDM představí Zbigniew Kaleta a Adam Farana.
 
Program:
Henri Eccles: Sonáta pro altsaxofon a klavír (aranžmá Sigurd M.Rascher) 6'-7'
Lawson Lunde: Sonáta pro altsaxofon a klavír 14'
Eugène Bozza: Improvisation et Caprice pro saxofon sólo 3'
Chick Corea: Dětské písně pro sopránsaxofon a klavír (aranžmá Rob Buckland) 10'
Eduard Douša: Intrudukce a jazzová imprese pro saxofon a klavír 8'
Phil Woods: Sonáta pro altsaxofon a klavír 1. věta 7'
Toots Thielemans: Bluesette
Zbigniew Kaleta: The Look In Your Eyes
Zbigniew Kaleta: Different View
 
ZBIGNIEW KALETA, saxofon, klarinet
Absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, IPUS Ostravské univerzity v oboru hra na klarinet a Hudební akademie Karla Szymanowského v Katovicích oboru hra na klarinet a hra na saxofon. Získal také doktorát v oboru hra na saxofon na Hudební akademii v Krakově. V současnosti je prvním klarinetistou (saxofonistou) a sólistou Národního symfonického orchestru polského rozhlasu v Katovicích (NOSPR). Jako sólista účinkuje s mnoha dalšími orchestry: Janáčkova filharmonie Ostrava, Slezská filharmonie Katovice, Moravská filharmonie Olomouc, Janáčkův komorní orchestr, Komorní orchestr Impuls z Bytomi a s dalšími komorními orchestry.

ADAM FARANA, klavír
je absolventem FU Ostravské univerzity, kde studoval v oboru Hra na klavír pod vedením doc. Xenie Hranické a MgA. Ivo Kahánka, Ph.D. Během studia absolvoval stáž na Hudební akademii v Katowicích ve třídě prof. Moniky Sikorské – Wojtacha. Již od dětství se účastnil národních i mezinárodních klavírních soutěží, ze kterých si často odvezl ocenění. Řadu let se také úspěšně věnuje komorní hře – především v rámci klavírního dua. Od roku 2011 je korepetitorem tanečního, dechového a hudebně-dramatického oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. V současné době je také odborným asistentem korepetice na katedře dechových nástrojů FU Ostravské univerzity.
 
Dále účinkují:
Martina Farana – klavír
Vlastimil Šmída – klavír
 
Společně je můžete slyšet v rámci on-line koncertu ze slavnostního sálu Divadla Jiřího Myrona 19. ledna od 18.30 hodin.
 

Koncert se koná ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto.