MUZIKÁL EXPRES, KŘEST ALMANACHU A NOVÝ E-SHOP!
8.6.2021
Dne 8. června zavítal opět MUZIKÁL EXPRES do NDM, aby s ním oslavil 10 let muzikálu. V živém vysílání na Českém rozhlase Ostrava byl také pokřtěn almanach, který si můžete zakoupit v novém e-shopu!
 
Jak rychle těch deset let uběhlo, zavzpomínali sólisté Hana Fialová, Martina Vlčková, Eva Zbrožková, Libor Olma, Tomáš Savka, Lukáš Vlček, šéfka souboru Gabriela Petráková a ředitel divadla Jiří Nekvasil. Pod taktovkou Jakuba Žídka zazněly živě písně z muzikálů Marguerite, Harpagon je lakomec?, West Side Story, Květiny pro paní Harrisovou a Děj se co děj (Anything Goes).
 
Pořad byl vysílán z orchestrální zkušebny divadla na stanici Český rozhlas Ostrava a audiovizuálně na YouTube kanálu Českého rozhlasu v úterý 8. června po zprávách v 18 hodin. K přijímačům pozvali moderátoři Muzikál expresu Michael Prostějovský a Pavel Bár.
 

(Z důvodů pandemických opatření se jako publikum vysílání směli účastnit v omezeném množství pouze kolegové z divadla.) 
 
 
 
Almanach Muzikál v Ostravě 2010–2020
Od Marguerite k paní Harrisové
 
Připomínkou desetileté kapitoly souboru operety/muzikálu NDM se stala i publikace – almanach s názvem Muzikál v Ostravě 2010–2020 / Od Marguerite k paní Harrisové. V publikaci jsou řazeny inscenace souboru operety/muzikálu od sezóny 2010/2011 do sezóny 2020/2021, a to v chronologickém pořadí v sekcích: muzikál, hudební divadlo na pomezí žánrů, opereta, koncert s bohatým obrazovým doprovodem. Na více než 200 stranách si tak můžete projít cestu souboru za moderním hudebně-zábavním divadlem. Věříme, že si na inscenace rádi zavzpomínáte stejně jako jejich tvůrci.

Křest almanachu proběhne dne 8. června v rámci pořadu Muzikál expres na vlnách Českého rozhlasu a poté bude k zakoupení na e-shopu Národního divadla moravskoslezského.