KLAVÍRNÍ TRIO ČESKÉ FILHARMONIE VE SLAVNOSTNÍM SÁLE DIVADLA JIŘÍHO MYRONA
16.4.2022
Ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona se uskuteční další koncert z úspěšného Cyklu komorních koncertů. V úterý večer 26. dubna se divákům představí KLAVÍRNÍ TRIO ČESKÉ FILHARMONIE.
 
Klavírní trio České filharmonie vzniklo z dlouhodobé spolupráce našich skvělých předních sólistů. Jiří Vodička (housle) a Martin Kasík (klavír) jsou v komorní hudbě letitými partnery a spojení s koncertním mistrem violoncell Václavem Petrem dalo vzniknout tomuto komornímu uskupení.
 
Jiří Vodička na sebe upozornil již v dětství vítězstvími v mnoha soutěžích. Bývá pravidelně zván na významné festivaly, například Pražské jaro, Janáčkův Máj, Grand festival of China a Choriner Musiksommer. Od roku 2012 do začátku roku 2018 byl členem Smetanova tria, se kterým natočil dvě CD pro Supraphon oceněná prestižní cenou BBC a Diapason d´Or. Hraje na italský nástroj Joseph Gagliano 1767. Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad. Je uměleckým ředitelem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Jeho nahrávky pro společnosti Supraphon a Arco Diva získaly nejvyšší ocenění v časopisech Gramophone, Repertoire a Harmonie. Václav Petr se řadí se mezi nejvýznamnější české violoncellisty své generace. Je semifinalistou mezi-národní violoncellové soutěže Grand Prix Emanuel Feuermann a vítězem 70. ročníku prestižní soutěže Pražské jaro. Hraje na mistrovský nástroj z dílny Giovanni Battisty Guadagniniho, model "Teschen-macher", z roku 1757, který je zapůjčen ze soukromé sbírky.
 
Koncert KLAVÍRNÍHO TRIA ČESKÉ FILHARMONIE, který pořádá Národní divadlo moravskoslezské ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto, se uskuteční 26. dubna v 19 hodin ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona. Srdečně zveme!
 
Cyklus komorních koncertů se koná za finanční podpory Moravskosleszkého kraje a statutárního města Ostrava.