VE SLAVNOSTNÍM SÁLE VYSTOUPÍ GUARNERI TRIO PRAGUE!
6.11.2023
Ve čtvrtek 9. listopadu proběhne další koncert z Cyklu komorních koncerů, které pro Vás pravidelně připravujeme s agenturou Presto. Nenechte si ujít Guarneri Trio Prague!
 
Světový soubor Guarneri Trio Prague hraje již 37 let v původním obsazení: Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello a Ivan Klánský – klavír.  Čeněk Pavlík patří k nejvýznamnějším sólistům současné české houslové generace. Je vítězem mezinárodních soutěží v Praze a Londýně, věnuje se výhradně koncertní činnosti. Marek Jerie se řadí k předním cellistům své generace. Působí jako profesor na Vysoké hudební škole v Lucernu, kde vyučuje obor violoncello a komorní hudbu. Ivan Klánský je výraznou osobností mezi českými klavíristy. Je profesorem na Akademii múzických umění v Praze a na Vysoké hudební škole v Lucernu a na obou institutech vede koncertní třídu.
 
Koncert se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu v 19 hodin ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona. Vstupenky ZDE. Vstupenky i abonentky ke koncertům jsou k dispozici v předprodeji NDM. V předprodeji si můžete zakoupit vstupenky na každý koncert zvlášť nebo zvýhodněné abonentní vstupné na celou řadu.
 
Cyklus se koná za finanční podpory Moravskosleszkého kraje a statutárního města Ostrava.