EXTRA AKCE
MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ 2021
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
  • Články, video, audio
arrow-right arrow-right

MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ 2021

Host: SLOVENSKO

logoInformace
Na začátku července již tradičně otevíráme Divadlo „12“ všem milovníkům literatury! I v letošním roce přivítáme na naší komorní scéně nejzajímavější české a zahraniční spisovatele. Čestnými hosty tentokrát budou Slováci. Měsíc autorského čtení pořádá nakladatelství Větrné mlýny, a to v termínu 1. 7. – 1. 8. 2021 se začátky vždy v 19 hodin (domácí linie) a ve 20.30 hodin (čestní hosté). Těšit se můžete na špičková jména současného českého a slovenského písemnictví. Informace naleznete také na webu www.autorskecteni.cz.
PROGRAM
01. 07. čtvrtek / štvrtok
19:00 – Česko – Ostravská sajtna: Koks, prach a oheň 6

02. 07. pátek / piatok
19:00 – Slovensko – Jana Beňová: Tuláčka Bratislavou
20:30 – Česko – Vladimír Merta: Obrazy ze stěn!

03. 07. sobota / sobota
19:00 – Slovensko – Mária Ferenčuhová: Hypnotická meditácia
20:30 – Česko – Petr Borkovec: Dílo, které okouzluje

04. 07. neděle / nedeľa
19:00 – Slovensko – Mária Modrovich: Sonda do života členky kultu
20:30 – Česko – Petr Stančík: Chrujda, nebo Pravomil?

05. 07. pondělí / pondelok

19:00 – Slovensko – Ivana Gibová: Singles po tridsiatke
20:30 – Česko – Petra Soukupová: Nastal jedinečný čas

06. 07. úterý / utorok
19:00 – Slovensko – Milo Janáč: Za barom aj pod ním
20:30 – Česko – Alena Mornštajnová: Vymýšlet & sepisovat

07. 07. středa / streda

19:00 – Slovensko – Silvester Lavrík: Historia magistra, viete?
20:30 – Česko – Jan Novák: V první osobě

08. 07. čtvrtek / štvrtok
19:00 – Slovensko – Peter Balko: O písaní a sile fantázie
20:30 – Česko – Arnošt Goldflam: Bankéř sestupuje po schodech…

09. 07. pátek / piatok
19:00 – Slovensko – Peter Šulej: Bratislava ako megapolis
20:30 – Česko – Hana Lundiaková: Chaos je nutností

10. 07. sobota / sobota
19:00 – Slovensko – Agda Bavi Pain: Sex, zločin a peniaze
20:30 – Česko – Markéta Pilátová: Kiko a senzibil zatýkají vítr

11. 07. neděle / nedeľa
19:00 – Česko – Dalibor Maňas, Karel Škrabal, Miroslava Ábelová: Vítrholc, Vítrholc, Vítrholc!

12. 07. pondělí / pondelok
19:00 – Slovensko – Ondrej Štefánik: Rozklad sveta
20:30 – Česko – Bianca Bellová: A vůbec, tyhle fragmenty!

13. 07. úterý / utorok
19:00 – Slovensko – Katarína Kucbelová: Vykročiť z bubliny
20:30 – Česko – Oldřich Janota: Dokážeš letět?

14. 07. středa / streda
19:00 – Slovensko – Erik Jakub Groch: Vyjadriť nedefinovateľné
20:30 – Česko – Zuzana Dostálová: Soběstačný Ašer odchází…

15. 07. čtvrtek / štvrtok
19:00 – Slovensko – Laco Kerata: Divadelný život
20:30 – Česko – Kateřina Bolechová: Marie a hlava

16. 07. pátek / piatok
19:00 – Slovensko – Ivan Medeši: V domovine neznámy
20:30 – Česko – Andrea Vatulíková & Tomáš Hrubiš: To je dojemné...

17. 07. sobota / sobota
19:00 – Slovensko – Ivan Štrpka: Osamelý bežec
19:30 – Česko – Sylvie Richterová: Čas, oheň a obrazy

18. 07. neděle / nedeľa
19:00 – Česko – Zuzana Šmatláková: Spoločenská zodpovednosť
20:30 – Česko – Richard Erml: Divadlo a svět

19. 07. pondělí / pondelok

19:00 – Slovensko – Marek Vadas: Z hlbín Afriky
20:30 – Česko – Petr Placák: Medorek s fízlem na hřbitově

20. 07. úterý / utorok
19:00 – Slovensko – Alena Sabuchová
20:30 – Česko – Ondřej Štindl: Strach, nicota, touha, únik

21. 07. středa / streda
19:00 – Slovensko – Dominika Moravčíková: Kontrasty
20:30 – Česko – Šimon Leitgeb: Stojím za každým slovem

22. 07. čtvrtek / štvrtok
19:00 – Slovensko – Veronika Šikulová
20:30 – Česko – Anna Fodorová: Žádné melodrama!

23. 07. pátek / piatok
19:00 – Slovensko – Michal Hvorecký
19:30 – Česko – Ondřej Hübl: Trutnov bez reklamy

24. 07. sobota / sobota
19:00 – Slovensko – Pavol Rankov
20:30 – Slovensko – Jaroslav Kovanda: Brüno, žížala, Mitterrand

25. 07. neděle / nedeľa
19:00 – Slovensko – Mila Haugová
19:00 – Česko – František Dryje: Nebe, peklo, Dryje

26. 07. pondělí / pondelok
19:00 – Slovensko – Zuzana Kepplová
20:30 – Česko – Petr Veselý: Jundrovská kovadlina

27. 07. úterý / utorok
19:00 – Slovensko – Peter Repka: Dych z plných pľúc
20:30 – Česko – Lucie Faulerová: Marie je přitahována smrtí

28. 07. středa / streda
19:00 – Slovensko –Michal Tallo
19:00 – Česko – Jan Škrob: Bojovně a s vervou

29. 07. čtvrtek / štvrtok
19:00 – Slovensko – Balla: Beznádejný únik
20:30 – Česko – Daniel Hradecký: Musíte chodit obezřetně

30. 07. pátek / piatok
19:00 – Slovensko – Dominika Madro: Telesnosť a folklór
20:30 – Česko – Marek Šindelka: Propad do jiného světa

31. 07. sobota / sobota
19:00 – Česko – Martin Milan Šimečka
20:30 – Česko – Klára Vlasáková: Podivuhodně rezistentní

01. 08. neděle / nedeľa
19:00 – Česko – Richard Pupala: Vášeň pre príbeh
20:30 – Česko – Petr Čichoň: Borderline Frau
 
ČLÁNKY
(ostravan.cz, 24. 5. 2021)
 
logoRealizační tým
logoPředstavení
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
2.7.202118:00Divadlo „12“Uvedenízobrazit detail