Studoval na konzervatoři v Parmě, absolvoval mistrovské kurzy u Alessandra Corbelliho and Roberta Scandiuzziho a následně získal vysokoškolský titul na Accademia Teatro alla Scala a Piccolo Teatro di Milano (2015). Následně navštěvoval operní školu Teatro Comunale v Boloni. Během studií se mimo jiné objevil jako Ramfis ve Verdiho Aidě či jako Slook v Rossiniho La cambiale di matrimonio.
Od dokončení studií v roce 2017 debutoval španělský barytonista jako Pucciniho Gianni Schicchi, poté vystoupil jako Germont ve Verdiho La traviatě či jako Uberto v Pergolesiho Služce paní v Teatro Comunale v Boloni, také účinkoval v roli Bartola v Rossiniho Lazebníku sevillském v Teatro dell'Opera v Římě a jako Martino v Rossiniho L'occasione fa il ladro v Teatro Regio v Parmě. Pracoval s řadou dirigentů včetně: Stefana Conticella, Hirofumiho Yoshidy, Mattea Parmeggianiho, Roberta De Maia, Carla Donadia, Germana Neriho, Marcella Rota či Roberta Polastriho. 
V Donizettiho Nápoji lásky působil jako Belcore v Teatro Duse v Boloni a Teatro Nuovo Ferrara v Terstu, jako Dandini v Rossiniho Popelce s Europa InCanto v Teatro Argentina v Římě, Teatro Comunale v Trevisu a Teatro San Carlo v Neapoli. Ztvárnil také Marca v Giannim Schicchim s orchestrem La Verdi v Miláně, opět Dandiniho, ale také Marcella a Schaunarda v Pucciniho Bohémě s Baby BoFe Bologna Festival a Markýze v La traviatě v Teatro Verdi v Bussetu. Nyní ztvárňuje Teatro Comunale v Boloni titulní roli Gianniho Schicchiho, brzy jej čekají role Pátého Žida ve Straussově Salome či Marulla ve Verdiho Rigolettovi
 
Obsazení - Sezóna:
TRIPTYCH Gianni Schicchi