Chuhei Iwasaki patří k nejvyhledávanějším dirigentům své generace. Od sezóny 2020/2021 zastává pozici šéfdirigenta Plzeňské filharmonie.

Narodil se roku 1987 u rybího trhu Cukidži v Tokiu. Od dětství se věnoval hře na housle, v letech 2003–2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři a na HAMU v Praze.

Chuhei Iwasaki spolupracuje s předními orchestry, jako jsou: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF-Prague Philharmonia, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové, Janáčkova filharmonie Ostrava, Státní filharmonie Košice, Komorní filharmonie Pardubice, zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, Severočeská filharmonie Teplice, Orquesta Filarmónica de Málaga, Hyogo PAC Orchestra, Lodžská filharmonie Artura Rubinsteina ad.

Mezi lety 2014 a 2018 byl šéfdirigentem Filmové filharmonie. V roce 2018 se stal šéfdirigentem největšího žesťového tělesa v České republice Moravia Brass Band a mezi lety 2019 a 2021 byl stálým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie.
V letech 2016–2019 Chuhei Iwasaki působil v Divadle J. K. Tyla v Plzni a od roku 2019 diriguje ve Slezském divadle Opava. V současné době také působí v Hudebním divadle Karlín.

V květnu 2018 Chuhei Iwasaki debutoval na mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro s Filharmonií Hradec Králové a svůj debut již měl i na brněnském Mezinárodním hudebním festivalu Špilberk. Od roku 2020 pravidelně spolupracuje s festivaly Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, moravskoslezský Svatováclavský hudební festival a plzeňské Smetanovské dny.

foto: Ivan Malý
 

Články z webu

Divadlo Antonína Dvořáka uvádí po letech balet Labutí jezero
(28. 11. 2023)

Inscenační tým - Sezóna:
LABUTÍ JEZERODirigent
LABUTÍ JEZERODirigent

Obsazení - Sezóna:
LABUTÍ JEZERODirigent