EXTRA AKCE

CENY THÁLIE 2020

Praha

Udílení Ceny Thálie 2020 (27. ročník)

Cyklus komorních koncertů – ADASH

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – B&D STRINGS

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – EVA DŘÍZGOVÁ, PATRICIA JANEČKOVÁ, KAROLÍNA LEVKOVÁ, KLÁRA HLÚŠKOVÁ (zpěv)

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – JANA BOUŠKOVÁ (harfa), JOSEF ŠPAČEK (housle)

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – KAREL DOHNAL (klarinet), JIŘÍ HANOUSEK (violoncello), ELIŠKA NOVOTNÁ (klavír)

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – KLAVÍRNÍ KVARTET JOSEFA SUKA

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – KONCERT K 60. NAROZENINÁM JIŘÍHO HANOUSKA

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů – KONCERT K 60. NAROZENINÁM JIŘÍHO HANOUSKA

Cyklus komorních koncertů – MUSICA A TRE

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

Cyklus komorních koncertů – ZBIGNIEW KALETA (saxofon, klarinet), ADAM FARANA (klavír)

slavnostní sál v DJM

Cyklus komorních koncertů ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto

DOPROVODNÝ PROGRAM K INSCENACI MUŽ, KTERÝ SÁZEL STROMY

Ostrava

Doprovodný program k zahájení sezóny 2020/2021

KAFRÁRNA

Divadlo „12“

Talkshow Petra Kubaly

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA

Divadlo Antonína Dvořáka

Uvádíme v rámci doprovodného programu k zahájení sezóny 2020/2021

MAČ – Agda Bavi Pain

Divadlo „12“

Sex, zločin a peniaze (Slovensko)

MAČ – Alena Mornštajnová

Divadlo „12“

Vymýšlet & sepisovat (Češko)

MAČ – Alena Sabuchová

Divadlo „12“

Začarované Podlasie (Slovensko)

MAČ – Andrea Vatulíková & Tomáš Hrubiš

Divadlo „12“

To je dojemné... (Česko)

MAČ – Anna Fodorová

Divadlo „12“

Žádné melodrama! (Česko)

MAČ – Arnošt Goldflam

Divadlo „12“

Bankéř sestupuje po schodech… (Česko)  

MAČ – Balla

Divadlo „12“

Beznádejný únik (Slovensko)

MAČ – Bianca Bellová

Divadlo „12“

A vůbec, tyhle fragmenty! (Česko)

MAČ – Dalibor Maňas, Karel Škrabal, Miroslava Ábelová

Divadlo „12“

Vítrholc, Vítrholc, Vítrholc! (Česko)

MAČ – Daniel Hradecký

Divadlo „12“

Musíte chodit obezřetně (Česko)

MAČ – Dominika Madro

Divadlo „12“

Telesnosť a folklór (Slovensko)

MAČ – Dominika Moravčíková

Divadlo „12“

Kontrasty (Slovensko)

MAČ – Erik Jakub Groch

Divadlo „12“

Vyjadriť nedefinovateľné (Slovensko)

MAČ – František Dryje

Divadlo „12“

Nebe, peklo, Dryje (Česko)

MAČ – Hana Lundiaková

Divadlo „12“

Chaos je nutností (Česko)

MAČ – Ivan Medeši

Divadlo „12“

V domovine neznámy (Slovensko)

MAČ – Ivan Štrpka

Divadlo „12“

Osamelý bežec (Slovensko)

MAČ – Ivana Gibová

Divadlo „12“

Singles po tridsiatke (Slovensko)

MAČ – Jan Novák

Divadlo „12“

V první osobě (Česko)

MAČ – Jan Škrob

Divadlo „12“

Bojovně a s vervou (Česko)

MAČ – Jana Beňová

Divadlo „12“

Tuláčka Bratislavou (Slovensko)

MAČ – Jaroslav Kovanda

Divadlo „12“

Brüno, žížala, Mitterrand (Česko)  

MAČ – Katarína Kucbelová

Divadlo „12“

Vykročiť z bubliny (Slovensko)

MAČ – Kateřina Bolechová

Divadlo „12“

Marie a hlava (Česko)

MAČ – Klára Vlasáková

Divadlo „12“

Podivuhodně rezistentní (Česko)

MAČ – Laco Kerata

Divadlo „12“

Divadelný život (Slovensko)

MAČ – Lucie Faulerová

Divadlo „12“

Marie je přitahována smrtí (Česko)

MAČ – Marek Šindelka

Divadlo „12“

Propad do jiného světa (Česko)  

MAČ – Marek Vadas

Divadlo „12“

Z hlbín Afriky (Slovensko)

MAČ – Mária Ferenčuhová

Divadlo „12“

Hypnotická meditácia (Slovensko)

MAČ – Mária Modrovich

Divadlo „12“

Sonda do života členky kultu (Slovensko)

MAČ – Markéta Pilátová

Divadlo „12“

Kiko a senzibil zatýkají vítr (Česko)

MAČ – Martin Milan Šimečka

Divadlo „12“

Medzi Slovákmi (Slovensko)

MAČ – Michal Hvorecký

Divadlo „12“

Znovuzrodenie literárnej fantastiky (Slovensko)

MAČ – Michal Tallo

Divadlo „12“

  Opojenie láskou aj zlom (Slovensko)

MAČ – Mila Haugová

Divadlo „12“

Poetické archívy (Slovensko)

MAČ – Milo Janáč

Divadlo „12“

Za barom aj pod ním (Slovensko)

MAČ – Oldřich Janota

Divadlo „12“

Dokážeš letět? (Česko)

MAČ – Ondřej Hübl

Divadlo „12“

Trutnov bez reklamy (Česko)

MAČ – Ondrej Štefánik

Divadlo „12“

Rozklad sveta (Slovensko)

MAČ – Ondřej Štindl

Divadlo „12“

Strach, nicota, touha, únik (Česko)

MAČ – Ostravská sajtna

Divadlo „12“

Koks, prach a oheň 6 (Česko)

MAČ – Pavol Rankov

Divadlo „12“

Láskavý humor (Slovensko)

MAČ – Peter Balko

Divadlo „12“

O písaní a sile fantázie (Slovensko)

MAČ – Peter Repka

Divadlo „12“

Dych z plných pľúc (Slovensko)

MAČ – Peter Šulej

Divadlo „12“

Bratislava ako megapolis (Slovensko)

MAČ – Petr Borkovec

Divadlo „12“

Dílo, které okouzluje (Česko)

MAČ – Petr Placák

Divadlo „12“

Medorek s fízlem na hřbitově (Česko)

MAČ – Petr Stančík

Divadlo „12“

Chrujda, nebo Pravomil? (Česko)

MAČ – Petr Veselý

Divadlo „12“

Jundrovská kovadlina (Česko)

MAČ – Petra Soukupová

Divadlo „12“

Nastal jedinečný čas (Česko)

MAČ – Richard Erml

Divadlo „12“

Divadlo a svět (Česko)

MAČ – Silvester Lavrík

Divadlo „12“

Historia magistra, viete? (Slovensko)

MAČ – Šimon Leitgeb

Divadlo „12“

Stojím za každým slovem (Česko)

MAČ – Sylvie Richterová

Divadlo „12“

Čas, oheň a obrazy (Česko)

MAČ – Veronika Šikulová

Divadlo „12“

City, emócie, neha (Slovensko)

MAČ – Vladimír Merta

Divadlo „12“

Obrazy ze stěn! (Česko)

MAČ – Zuzana Dostálová

Divadlo „12“

Soběstačný Ašer odchází... (Česko)

MAČ – Zuzana Kepplová

Divadlo „12“

Neznáme prostredie (Slovensko)

MAČ – Zuzana Šmatláková

Divadlo „12“

Spoločenská zodpovednosť (Slovensko)

MAČ — Gábor Zoltán

Divadlo „12“

Šeptání stěn (Maďarsko)

MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ 2021

Divadlo „12“

Host: SLOVENSKO

MUŽ, KTERÝ SÁZEL STROMY

Divadlo Antonína Dvořáka

Unikátní společný projekt všech uměleckých souborů NDM

NOC DIVADEL 2020

Divadlo Antonína Dvořáka

Divadlo a udr-život-elnost

PAMĚTNÍ DESKA JOSEFU KOBROVI

.

Instalace pamětní desky herci a komikovi Josefu Kobrovi

Protimluv Fest – Igor Pomerancev (RU): Náš čas vypršel

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Jakub Źulczyk (PL): Oslněni světlem

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Lenka Kuhar Daňhelová (CZ): Jaká nesmrtelnost?

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Mária Modrovich (SK): Rozhovor s členkou kultu

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Ostravěnko má!

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Petr Hruška (CZ): Poems and fiction

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Petr Nikl (CZ): Hudebníček

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Protimluvná trachta: Dominik Bárt (CZ), Martin Dytko (CZ), Jakub Lukáš (CZ) a Jakub Strouhal (CZ)

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Renata Putzlacher-Buchtová (CZ, PL): Kavárna Avion, která není

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Roman Szpuk (CZ): Samotář ze Šumavy

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Zdeněk Volf (CZ): Krásná báseň

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

Protimluv Fest – Zita Izsó (HU): A strach si do tebe už nikdy nenajde cestu

Divadlo „12“

XIV. ročník mezinárodní literární přehlídky (téma: slovo a tanec)

UMĚLCEM V BĚLORUSKU: SJARHEJ KALENDA

Divadlo „12“

Série setkání s účastníky rezidenčních pobytů pro umělce z Běloruska

VÝSTAVA – Vladimír Brázda: MELODIE VZPOMÍNEK

Ostrava

Online video medailonek o dirigentu Vladimíru Brázdovi připravený k příležitosti výročí je...

EXTRA AKCE - OPERA

VÁNOČNÍ MUZIKA

slavnostní sál v DJM

Adventní koncert Ostrava Brass Quintetu a jeho hostů

EXTRA AKCE - ČINOHRA

Připravujeme pro Vás další EXTRA akce, sledujte náš web.

EXTRA AKCE - BALET

Připravujeme pro Vás další EXTRA akce, sledujte náš web.

EXTRA AKCE - MUZIKÁL

BESEDA – KVĚTINY PRO PANÍ HARRISOVOU

Kavárna Národní dům

Předpremiérová beseda k inscenaci

BEZ TAKTOVKY

Divadlo „12“

Účinkuje Jakub Žídek a hosté

HERNÍ TRASA BÍDNÝ HAVÍŘ – SKRYTÉ PŘÍBĚHY

Ostrava

Herní trasa v mobilní aplikaci pro celou rodinu

MUZIKÁL EXPRES

Divadlo „12“

Živě z Národního divadla moravskoslezského!