V objektu Provozní budovy (za Divadlem Antonína Dvořáka) jsou soustředěny provozy, které umožňují umělecko-technický chod divadla: dekorační dílny, sklady dekorací, nábytku, kostýmů a rekvizit a nově také celý provoz kostýmní výroby. Krejčovské dílny se přemístily z budovy Divadla Jiřího Myrona na Milíčově ulici do nově zrekonstruovaných prostor a kanceláří v objektu Provozní budovy. Vznikl tak zcela logicky jeden výrobní areál zahrnující dnes scénickou a kostýmní výrobu, včetně napojení na sklady dekorací a kostýmů.
 
Krejčovny NDM vyrábí veškeré kostýmy a kostýmní doplňky potřebné k provozu divadla. Ve výjimečných případech mohou poskytovat volné kapacity svých odborných profesí na specifické požadavky pro jiná divadla.

Krejčovny (dámská i pánská) a dílna modistky jsou vybaveny dostupnou technologií, vycházející ze současných požadavků. Při výrobě jsou používány jak ověřené, tak zcela nové postupy i materiály, které jsou nedílnou součástí dnešních výrobních požadavků a procesů. Výroba je na velmi vysoké technické a umělecké úrovni, která se může bez nadsázky rovnat jiným divadlům v Česku i zahraničí. Zaměstnanci jsou odborníci ve svých profesích, kteří řadu let drží tradičně vysokou uměleckou a technickou úroveň výrobků.

Kontakt na vedoucí krejčoven
Magda Samlíková
596 276 183
email: magda.samlikova@ndm.cz