NOC S ANDERSENEM
pátek 29. března 2019 od 20.00 hodin
 
Přijďte společně s námi prožít tu nejzajímavější pohádkovou noc v roce! Tentokrát je připraveno noční putování po nově zrekonstruovaných prostorách Divadla Jiřího Myrona! Ateliér pro divadelní vzdělávání se již popáté zapojí do celostátní akce Noc s Andersenem!
 
Dne 29. března 2019 bude pro dvacet dětí ve věku od 6 do 9 let připraveno v Divadle Jiřího Myrona pohádkové noční dobrodružství s herci Národního divadla moravskoslezského! 
 
Celý večer se ponese v duchu muzikálu Andrewa Lloyda Webbera Kočky! Děti budou mít možnost navštívit prostory zákulisí divadla, do kterých se běžný divák dostane pouze zřídka: zkušebnu, baletní sál, jeviště aj. Vyzkouší si, jaké to je, nocovat v divadle ve vlastním spacáku. 

Chcete, aby Vaše dítě zažilo noc plnou neočekávaných dobrodružství a zároveň se podívalo do zákulisí divadla?
2.  stáhněte si přihlášku, vyplňte, vytiskněte, podepište,
3.  podepsanou přihlášku přineste do tří pracovních dnů od vyplnění formuláře do prodeje Národního divadla moravskoslezského (Čs. legií 14, 702 00 Ostrava). Pokud se tak nestane, rezervace propadá. 
 
Registrace na tuto akci je otevřená.
 
Účastnický poplatek činí 200 Kč (v ceně je program s herci a lektory, pitný režim a večerní občerstvení). 
 
Máte nějaký dotaz? Napište nám na emailovou adresu andersen@ndm.cz
 
Poté, co vyplníte rezervační formulář, je nutné přinést do prodeje Národního divadla moravskoslezského (Čs. legií 14, 702 00 Ostrava) vytištěnou a podepsanou PŘIHLÁŠKU.
 
KAPACITA AKCE JE OMEZENA

Minulé ročníky:

2018
Povídání o pejskovi a kočičce
Známá a oblíbená kniha Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce oslavila loni 90. výročí svého vzniku. Toto kulaté výročí jsme oslavili s pejskem a kočičkou při příležitosti Noci s Andersenem 2018. 
 
2017
Ošklivé káčátko
31. 3. 2017 proběhlo v Divadle Antonína Dvořáka noční putování s Ošklivým káčátkem. Role Ošklivého káčátka se zhostil herec činohry Vít Roleček. 
 
2016
Malá mořská víla
V roce 2016 se Noc s Andersenem konala 1. dubna a tématem se stalo 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla samotným Andersenem. Princem se letošním rokem stal Ivan Dejmal, princezna byla opět Lucie Končoková, čarodějnice David Janošek, hlavní roli malé mořské víly dostala Izabela Firlová. Oproti loňsku se Noc s Andersenem konala v Divadle Jiřího Myrona. 
 
2015
Nejkrásnější hádanka
V roce 2015 bylo hlavní téma sté výročí narození Jana Drdy. Naše Noc s Andersenem se tedy zaměřila na pohádku Nejkrásnější hádanka. Inspirovali jsme se jako knižní tak filmovou podobou. Celá noc se odehrála v Divadle Antonína Dvořáka.  Role chytrého Matěje se ujal Aleš Bilík, role princezny Rozmarýnky Lucie Končoková, dvorní dámy, kuchtičky si zahrály zaměstnankyně marketingu, PR a propagace NDM. V roli krále se představil produkční operety/muzikál David Velčovský.