5 TOP památek v Římě: Koloseum, fontána di Trevi… symboly velkoměsta, které každý zná

 
Vybrat ve Věčném městě jen několik TOP památek, které stojí za vidění, je nadlidský úkon. Celé město je jakýmsi živoucím muzeem pod širým nebem a všechno je tu úžasné. Přesto se některé památky dostávají na skutečný vrchol a budete se k nim pořád rádi vracet.
 
Tady jsou:
 
1. Koloseum: úchvatné v každé době
Symbol města a místo, bez kterého by Řím nebyl Římem. Místo, kterým procházely dějiny. Stojí za to zavítat sem za svítání, přes den, při západu slunce i v noci. Ani nemusíte vstupovat dovnitř, aby vás Koloseum jednoduše uchvátilo.
 
 
 
2. Bazilika svatého Petra: centrum víry
Bazilika svatého Petra v nejmenším státě světa, Vatikánu, je dalším ze symbolů města a také centrem křesťanského světa. Budete okouzleni nejen bazilikou, její monumentální výzdobou a atmosférou, ale i dechberoucím výhledem z její kupole.
 
3. Pantheon: antická romance
Stavba, která vzbuzuje respekt i romantickou náladu, takový je římský Pantheon, jedna z nejstarších a nejzachovalejších antických památek ve městě. V současné době je obklopen živoucí spletí typických římských uliček s tou nejlepší atmosférou, kavárničkami i lákavými obchůdky. Skrz jeho oculus, otvor v kupoli, hledíte přímo do nebes.

4. Fontána di Trevi: štěstí pro každého
Kam v Římě hodit minci, abyste se do Věčného města opět vrátili? Do barokní fontány di Trevi, u které je ze všech koutů cítit jedinečná atmosféra Říma známého z filmových pláten a televizních obrazovek. Obrázek barokní fontány s údajně nejlepší vodou vás chladnými rozhodně nenechá.
 
5. Španělské schody: přijďte, potkáme se
Španělské schody, kterým tak ovšem Římané vůbec neříkají, jsou místem, kde si budete rádi dávat dostaveníčka ve dne v noci, stejně jako to dělají místní. Kdysi se na nich pořádaly módní přehlídky, dnes se sem chodí odpočívat po vyčerpávajícím objevování Říma i po nákupech v luxusních buticích v okolí.

Vyrazte na prodloužený víkend do Říma z Ostravy a zažijte atmosféru zdejších památek na vlastní kůži. Italské hlavní město vás rozhodně nezklame.
 
 
Autor: Barbora Šupíková, průvodkyně Radynacestu.cz
Foto: Radynacestu.cz – Pavel Špurek foto, Shutterstock.com

 

Audio-video ukázky