Divadelní klub ve 4. patře Divadla Jiřího Myrona

Divadelní klub slouží jako útulné zázemí nejen pro umělce z Národního divadla moravskoslezského, ale i z dalších divadel, pro diváky NDM a další kulturní veřejnost. Klub si lze i pronajmout k uspořádání soukromých večírků, rodinných oslav, hostin a dalších akcí.
 
Od října 2021 můžete do Divadelního klubu zavítat na komediální činoherní inscenaci NĚCO PRO LIDI  v režii Tomáše Jirmana. Autorem hříčky je šéf činohry NDM Vojtěch Štěpánek. Těšíme se na Vaši návštěvu v Divadelním klubu!
 
Historie Divadelního klubu
 
Divadelní klub NDM byl založen již v padesátých letech minulého století a stal se místem setkávání divadelníků a jejich hostů. Pamětníci divadla často vzpomínají na první provozovatele klubu – manželé Aničku a Karla Polochovi – a na jeho původní výzdobu s lustry od scénografa Vladimíra Šrámka. V průběhu let se zde konaly večírky po premiéře či představeních, narozeninové oslavy zaměstnanců divadla, vítání nových členů do souborů, mikulášské nadílky, divadelní plesy, tiskové konference, besedy se zahraničními hosty, semináře a mnohé další zajímavé akce spojené bezprostředně s divadelním prostředím.