Divadelní klub ve 4. patře Divadla Jiřího Myrona

Divadelní klub byl znovu otevřen 12. listopadu 2021. Slouží jako útulné zázemí (s širokou nabídkou gastro sortimentu) nejen pro umělce z Národního divadla moravskoslezského, ale i z dalších divadel, pro diváky NDM a další kulturní veřejnost. Klub si lze i pronajmout k uspořádání soukromých večírků, rodinných oslav, hostin a dalších akcí. Po dohodě Vám vše připravíme na klíč včetně rautů a veškerého servisu s pronájmem spojeného. Využijte klidného a vkusného zázemí v této nelehké době! Těšíme se na vaši návštěvu!
 
Otevírací doba je každý den (mimo pondělí) od 18.00 do 0:00 hodin. Dostat se k nám lze přes vrátnici v Milíčově ulici s platnou vstupenkou nebo v doprovodu zaměstnance NDM. Kontaktovat nás můžete na facebookových stránkách Divadelní klub Národního divadla moravskoslezského nebo e-mailem: premyslbures@seznam.cz
 
V sezóně 2021/2022 můžete do Divadelního klubu zavítat na komediální činoherní inscenaci NĚCO PRO LIDI  v režii Tomáše Jirmana. Autorem hříčky je šéf činohry NDM Vojtěch Štěpánek. A v rámci představení si můžete dát i pivo! Oblsuha je i během představení zajištěna! Těšíme se na Vaši návštěvu v Divadelním klubu!
 
Historie Divadelního klubu
 
Divadelní klub NDM byl založen již v padesátých letech minulého století a stal se místem setkávání divadelníků a jejich hostů. Pamětníci divadla často vzpomínají na první provozovatele klubu – manželé Aničku a Karla Polochovi – a na jeho původní výzdobu s lustry od scénografa Vladimíra Šrámka. V průběhu let se zde konaly večírky po premiéře či představeních, narozeninové oslavy zaměstnanců divadla, vítání nových členů do souborů, mikulášské nadílky, divadelní plesy, tiskové konference, besedy se zahraničními hosty, semináře a mnohé další zajímavé akce spojené bezprostředně s divadelním prostředím.