V Ateliéru stabilně působí divadelní lektorky:

Mgr. Daniela Jirmanová
Narodila se roku 1979 v Praze. Kouzlu divadla propadla během studia na gymnáziu, kdy měla díky Klubu mladých diváků možnost zhlédnout spoustu skvělých inscenací. Několik let chodila do dramatického kroužku a následně absolvovala Katedru divadelní vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Do Ostravy poprvé zavítala v roce 1997 na Festival ostravských činoherních divadel OST-RA-VAR, kam v následujících letech jezdila pravidelně, až nakonec v Ostravě zakotvila natrvalo.

S Národním divadlem moravskoslezským spolupracovala již v roce 2001, kdy se podílela v rámci studijní praxe jako lektorka dramaturgie na přípravě inscenace režiséra Radovana Lipuse Klasik v pornoshopu a v roce 2003 pak na inscenaci téhož režiséra Vrátila se jednou v noci.

Po skončení vysokoškolského studia začala v sezóně 2004/2005 pracovat jako dramaturgyně v Divadle Petra Bezruče. Po sedmileté pauze, během níž se věnovala mateřským povinnostem, se vrátila do téhož divadla a působila tu do roku 2016.
 
V letech 2017–2020 byla dramaturgyní Divadla loutek Ostrava.
 
Tel:. 733 714 374
 
MgA. Sylvie Vůjtková
Narodila se roku 1991 v Praze. Knihy hltala od doby, co se naučila číst, a dramatické kroužky navštěvovala od základní školy (byť většinou skončila v roli vypravěče, takže ji herecké umění na vlastní kůži příliš nepoznamenalo). Během studií na všeobecném gymnáziu se jí však osudnou stala práce uvaděčky ve Švandově divadle, a tak ve svých 17 letech zcela propadla divadelnímu prostředí. Tak se po maturitě v roce 2010 rozhodla nastoupit na DAMU místo na matfyz.

Během studií v ročníku Milana Schejbala a Zuzany Sílové se divadlu věnovala jak ve škole, tak mimo ni, na všech možných pozicích – dramaturgyně, režisérka, asistentka režie, inspicientka, produkční, osvětlovačka, zvukařka a příležitostná kulisačka. Studia činoherní dramaturgie absolvovala v Divadle DISK muzikálem Kabaret Joea Masteroffa, Johna Kandera a Freda Ebba a komedií Čechov na Jaltě z pera Johna Drivera a Jeffreyho Haddowa. Mimo školu pohostinsky režírovala absolventskou inscenaci 6. ročníku hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře v Divadle Na Rejdišti (Anna Saavedra: Kuřačky a spasitelky). Po celou dobu studií na DAMU působila jako produkční a tajemnice Divadla AQUALUNG, díky němuž našla druhý domov v Žižkovském divadle Járy Cimrmana a na divadelní lodi Tajemství.

K Ostravě a jejímu divadelnímu světu přilnula v létě 2014, kdy působila coby asistentka režie u inscenace Jak se vám líbí v režii Michala Langa. Od sezóny 2015/2016 zastávala funkci dramaturgyně činohry NDM, kde jejím prvním úkolem byl norský Lesík Jespera Halleho. Od roku 2020 působí v NDM jako divadelní lektorka.
 
Tel:. 773 886 019
Zakládající lektorka Ateliéru Tereza Strmisková a lektorka Radana Otipková jsou momentálně na mateřské dovolené.