Kde můžete zažít ty nejromantičtější italské prázdniny? V elegantní metropoli Toskánska, kde za chůze ukusujete lahodnou zmrzlinu, kocháte se pohledem na památky a po celou dobu se na vás usmívají a zdraví vás jižansky temperamentní Italové. Tuhle jedinečnou perlu italské renesance obdivují opravdoví gurmáni i nadšenci do umění. A vy budete taky.  

 
Svůj poznávací zájezd do Florencie začněte prohlídkou symbolického srdce města a nejvyšší florentské budovy – katedrály na náměstí Piazza del Duomo. Dóm, mistrovské dílo renesance, však lze spatřit ze všech koutů města a pohled na něj vám tak nikdy nezevšední. Chloubou náměstí je i kampanila (čtyřhranná katedrální zvonice) či baptisterium.
 
Nevynechejte ani nejkrásnější náměstí Florencie, kde se již od 13. století scházívali čelní představitelé města. Náměstí Piazza della Signoria vévodí Palazzo Vecchio, jehož hlavním lákadlem je rozlehlý sál Salone dei Cinquecento. Vystoupejte na věž paláce a prohlédněte si město a jeho obyvatele z výšky. 
 
 
Před prudkým toskánským sluncem se ukryjte pod střechu Galleria dell'Accademia, kam se z centrálního náměstí přestěhoval také David, vrcholné dílo Michelangela Buonarrotiho a patrně nejslavnější socha všech dob.
 
 
A protože každodenní život spočívá především v malých radostech, k obědu si dopřejte třeba vyhlášené dršťky po florentsku (Trippa alla Fiorentina) nebo jen tak sledujte svět přes kopeček zmrzliny. 
 
 
Autor: Adéla Vavřačová, expertka Radynacestu.cz
Foto: Shutterstock.com