Uvedení inscenace proběhlo 26. září 2020 v Divadle Antonína Dvořáka. Jednalo se o světovou premiéru původní hry Češky krásné, Češky mé! polského autora Piotra Rowického, jenž ji napsal přímo na tělo hercům našeho souboru. Inscenace prostřednictvím pěti příběhů slavných Češek promlouvá o nedávné historii našeho národa, interpretuje klíčové dějinné zvraty s ním spojené a pohlíží na specifika „češství“ v nečekaných a překvapivých souvislostech.

Vznik inscenace a tvůrčí proces česko-polské spolupráce přibližuje také podcastová minisérie Češky krásné, Češky mé! Herec Martin Dědoch, který sám v inscenaci účinkuje, zpovídá jak dámské obsazení, tak obsazení pánské – zvlášť! (Těm, kteří již tuto inscenaci viděli, jistě napadne, že toto rozdělení není čistě náhodné.)
Celá minisérie vrcholí uvedením rozhlasové adaptace, která je rozdělena do 5 dílů – 5 zpovědí hlavních představitelek. Úpravy textu pro rozhlasovou podobu a režie se ujal člen činohry Vít Roleček, taktéž zároveň jeden z účinkujících.

Role Marty Kubišové nemohla být svěřena nikomu jinému než Ladě Bělaškové, v postavě Lídy Baarové uslyšíte Sáru Erlebachovou, v úloze Věry Čáslavské se pak můžete těšit na Anetu Klimešovou. Petra Kocmanová se představí jako Ivana Trumpová a Kateřina McIntosh jako Martina Navrátilová.