NOC DIVADEL 2022 / #youthmanifesto
19. listopadu 2022 / 18:00 – 22:00 / Divadlo Antonína Dvořáka

Během letošní Noci divadel převrátíme Divadlo Antonína Dvořáka trochu naruby! Z herců, tanečníků a dalších umělců se stanou hudebníci, zpěváci, barmani a průvodci zákulisím… a jeviště ovládne Činoherní studio NDM se svým divadelním manifestem. Z šaten se stane bar, z foyer bizarní fotokoutek.. a navíc divadlo pro tenhle večer přivítá i posily z Arény a od Bezručů, a všichni společně strávíme večer na prknech, co znamenají svět.

PROGRAM:

18:00 Lefineser / narkofolková nekorektní kapela, umělci z Komorní scény Aréna i NDM

18:30 Slavnostní křest ostravského Klubu mladého diváka se zástupci všech divadel
Když jdu na šichtu
/ prohlídka divadelního zákulisí s herečkou činohry NDM Anetou Kaluža Klimešovou

19:00 ZA FILTREM #youthmanifesto / premiéra divadelní performance Činoherního studia NDM

19:30 diskuse #youthmanifesto / se členy Činoherního studia NDM, moderuje herec činohry NDM Vít Roleček

20:00 flashmob Perfect body, pretty face / bleskový nácvik taneční choreografie diváků a tanečníků NDM Rity Coralo Pirez a Reie Masatomiho
Když jdu na šichtu
/ prohlídka divadelního zákulisí s herečkou činohry NDM Anetou Kaluža Klimešovou

21:00 ZA FILTREM #youthmanifesto / premiéra divadelní performance Činoherního studia NDM

21:20 diskuse #youthmanifesto / se členy Činoherního studia NDM, moderuje herec činohry NDM Vít Roleček

Navíc ještě po celou dobu večera...

KLUB MLADÉHO DIVÁKA
První akce klubu, do kterého můžou patřit všichni 15 - 25, kteří mají rádi divadlo a chtěli by ho poznat i zevnitř, potkat se s umělci, diskutovat mezi sebou, zažít něco neobvyklého… Na akci bude možnost zapsat se do klubu a zjistit víc informací.

BAR U DVOU DRAMATURGŮ
Když dovedou namíchat divadelní repertoár, proč by vám nemohli namíchat i speciální drink? Přijďte k nim zjistit, jak chutnají ostravská divadla... pro čerstvě registrované členy Klubu mladého diváka DRINK ZDARMA!

BFF: NDM KSA DBP (Bizarní fotokoutek foyer)
Fotokout, ve kterém naleznete nejednu podivnost ze scénografické výbavy Národního divadla moravskoslezského, Komorní scény Aréna či Divadla Petra Bezruče. Pořídíš si tu super fotky na svou oblíbenou sociální síť!

Vstup do divadla bude od služebního vchodu. MAPA ZDE.
Kapacita akce je omezena. V případě, že bude naplněna, vyhrazujeme si z bezpečnostních důvodů právo vstup do zákulisí a prostoru jeviště uzavřít do té doby, než se zase uvolní.

Projekt Klub mladého diváka je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury.
Vznik performance Činoherního studia podpořila v rámci projektu FuN! #youthmanifesto Evropská komise v programu Kreativní Evropa.
Děkujeme!