ZKOUŠÍME BALET DON QUIJOTE
BALET / 11.1.2021
V souboru baletu stále zkoušíme a připravujeme se na otevření divadel či na on-line vystoupení. Následující video přiblíží zákulisí jevištní zkoušky oblíbené inscenace DON QUIJOTE pohledem našich asistentů.
 
Curtis Foley Vám prozradí své „triky“, ukážeme Vám, jak asistenti pracují s tanečníky, dávají jim své připomínky (my v baletu říkáme „korekce“) a jak se tanečníkům daří korekce ihned zařazovat do svého tance.

Těšte se také na druhou část videa – stejnou zkoušku – tentokrát očima tanečníků.
 
 
Minkusův komicky laděný balet DON QUIJOTE podle románu Miguela Cervantese je jedním z nejpopulárnějších titulů světového baletního odkazu. V choreografii Mariuse Petipy měl balet premiéru v Moskvě roku 1869 a setkal se hned od počátku s velkým úspěchem.
Hlavní dějová linie milostného příběhu o zakázané lásce Kitri a Basila se prolíná s líčením fantaskního světa Dona Quijota, který se vydal hledat společně se svým věrným Sanchem Panzou rytířská dobrodružství.
Komediální příběh se stává záminkou pro nádherné, temperamentní taneční dílo. Prosluněné Španělsko, hudba Ludwiga Minkuse a především strhující tance dají vyniknout klasické virtuózní technice.