ZKOUŠKY BALETU DON QUIJOTE POHLEDEM TANEČNÍKŮ
BALET / 25.1.2021V souboru baletu stále zkoušíme a připravujeme se na otevření divadel či na on-line vystoupení. Následující video přiblíží zákulisí jevištní zkoušky oblíbené inscenace DON QUIJOTE, tentokrát pohledem tanečníků.
Těšte se na fragment z této oblíbené klasiky také v rámci připravovaného balet gala on-line. Více informací již brzy!
Sólové taneční party v DON QUIJOTOVI jsou velmi náročné. Petipa skvělým způsobem „přetavil“ techniku klasického tance do španělského charakteru, který se objevuje především v práci paží, ve volbě póz, „epaulement“ i v jednotlivých prvcích. Interpreti se proto musejí vypořádat nejen s virtuózní technikou, ale také se stylem a charakterem provedení. Variace a pas de deux v tomto baletu patří k těm nejnáročnějším z celého baletního repertoáru.
Nápaditá choreografie a režie Michala Štípy, plná hbitě prolínajících se scén a humorných situací si dokáže po celou dobu představení o třech jednáních udržet plnou pozornost diváků a přesvědčit je, že klasický balet má na divadelních jevištích stále své pevné místo.
Další články z kategorie Balet
- KVĚTNOVÁ PREMIÉRA BALETU PEER GYNT SE BLÍŽÍ...
- JSME ODRAZEM LIDÍ, KTERÉ V ŽIVOTĚ POTKÁVÁME... PREMIÉRA SLAVNÉHO BALETU PEER GYNT
- GALAVEČER FESTIVALU MEZINÁRODNÍ TÝDNY TANCE V DIVADLE NA VINOHRADECH
- CENY JANTAR V BALETNÍ KATEGORII OVLÁDLI NAŠI TANEČNÍCI. GRATULUJEME!
- PRO BALETNÍ INSCENACI PEER GYNT SHÁNÍME SVATEBNÍ ŠATY!