ŠKOLA ŽÁRLIVÝCH ANTONIA SALIERIHO: KOMICKÁ OPERA TAKÉ JAKO VÝZVA PRO STUDENTY ZPĚVU FU OU A MLÁDEŽNICKÝ ORCHESTR
14.2.2020Opera Antonia Salieriho (1750–1825) Škola žárlivých je další premiérou Národního divadla moravskoslezského. Je to také další z počinů Operní akademie Ostrava: Role spolu s profesionálními pěvci studují a ve vybraných představeních si zahrají a zazpívají nejtalentovanější studenti zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity. Ve dvou premiérových studentských představeních zahraje také Youth Orchestra – kapela složená ze studentů fakulty a Janáčkovy konzervatoře Ostrava.
Premiéra profesionálního obsazení opery NDM bude v Divadle Anotnína Dvořáka ve čtvrtek 20. února, druhá je naplánována na sobotu 22. února v Divadle Antonína Dvořáka. Studenti se premiérově představí 24. a 25. února tamtéž. Poté budou u vybraných představení možné mixy obsazení postav, orchestr bude vždy buď profesionální, nebo studentský.
Další články z kategorie Tiskové zprávy
- DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA SE VYDALO NA 4 MĚSÍCE NA „TAH“ aneb PRVNÍ KOMPLETNÍ MO-DERNIZACE JEVIŠTNÍCH TECHNOLOGÍ V OPERNÍM DOMĚ NDM PO 25 LETECH
- HÄNDELOVA OPERA JULIUS CAESAR V EGYPTĚ V AUTENTICKÉ PODOBĚ POUZE 5X V OSTRAVĚ. HVĚZDNÝ KONTRATENORISTA ANDREAS SCHOLL JAKO ŘÍMSKÝ IMPERÁTOR
- V NÁRODNÍM DIVADLE MORAVSKOSLEZSKÉM PRÁVĚ STROJÍ KRVAVOU SVATBU
- NDM UVÁDÍ: ABBA / SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA. RUB A LÍC SLÁVY ŠVÉDSKÉ KAPELY
- BALET PEER GYNT JEROENA VERBRUGGENA VE SVĚTOVÉ PREMIÉŘE V OSTRAVĚ