PROFESIONÁLOVÉ – MINIDOKUMENTY O LIDECH ZA OPONOU
18.6.2021
Když se řekne divadlo, většina lidí si představí hlediště, jeviště, diváky a umělce. Ke každé premiéře vede ale dlouhá cesta. A na ní můžete potkat řadu lidí, které na jevišti neuvidíte. Jejich práci však ano.
 
Rádi bychom vám touto sérií postupně představili jedinečné zaměstnance NDM, kteří žijí svou prací a divadlem. Jejich zkušenosti a dovednosti jsou pro nás nedocenitelné, zvláště v době, kdy se kvalitní řemeslná práce ze společnosti pomalu vytrácí. Tito lidé tvoří základní pilíře všeho divadelního dění, a přesto nejsou jejich jména ani tváře známé či středem pozornosti. Dokumenty série Profesionálové vám proto představí tyto mimořádné osobnosti a odhalí zajímavá zákoutí divadelního prostředí, zároveň však také vysvětlí, co jednotlivé netradiční profese obnáší.
Sérii pro Vás připravuje NDM extra společně s multimediálním oddělením a dramaturgyní a skrytou moderátorkou Sandrou Procházkovou.
(ks)

Vlásenkárně a maskérně v „Myronu“ kraluje – a spolu se svými třemi kolegyněmi všechny herce, herečky, zpěváky i tanečníky češe, „oparukovává“ a líčí – paní Renáta Školoutová. První dokument ze série Profesionálové je věnovaný její práci.