PROFESIONÁLOVÉ – MINIDOKUMETY O LIDECH ZA OPONOU
9.10.2021

Když se řekne divadlo, většina lidí si představí hlediště, jeviště, diváky a umělce. Ke každé premiéře vede ale dlouhá cesta. A na ní můžete potkat řadu lidí, které na jevišti neuvidíte. Jejich práci však ano.

Rádi bychom vám touto sérií postupně představili jedinečné zaměstnance NDM, kteří žijí svou prací a divadlem. Jejich zkušenosti a dovednosti jsou pro nás nedocenitelné, zvláště v době, kdy se kvalitní řemeslná práce ze společnosti pomalu vytrácí. Tito lidé tvoří základní pilíře všeho divadelního dění, a přesto nejsou jejich jména ani tváře známé či středem pozornosti. Dokumenty série Profesionálové vám proto představí tyto mimořádné osobnosti a odhalí zajímavá zákoutí divadelního prostředí, zároveň však také vysvětlí, co jednotlivé netradiční profese obnáší.
Sérii pro Vás připravuje NDM extra společně s multimediálním oddělením a dramaturgyní a skrytou moderátorkou Sandrou Procházkovou.
(ks)
 
Druhý díl dokumentu ze série Profesionálové představuje profesi uměleckého zbrojíře a šperkaře, mistra zbrojířsko-šperkařské dílny Ivana Petráka.