KVĚTNOVÉ DERNIÉRY
14.5.2024
Nenechte si ujít květnové derniéry dvou oper Bedřicha Smetany. Soubor činohry se tento měsíc rozloučí s inscenací MARIE ANTOINETTA a soubor muzikálu s komorním dramatem THRILL ME (Vzruš mě!).
 
Ostravskou derniéru opery DALIBOR uvedeme ve středu 15. května 2024 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Inscenace vznikla v koprodukci s plzeňským Divadlem J. K. Tyla v režii Martina Otavy a hudebním nastudování Roberta Jindry.
 
Představení ČERTOVY STĚNY bylo posledním divadelním korálkem cyklu a musím říct, že mi z loučení se souborným provedením Smetany bylo smutno. (...) Také Mistr jako kdyby se v Čertově stěně loučil se všemi podstatnými tématy svých oper, s překonáváním nesnází mladých milenců, s komplikovanými vztahy milenců letitějších, s okouzlením českou přírodou, s českou historií, a také s jemným humorem. A jak už jsem napsal, jako by tu sumarizoval prostředky své operní hudby a zároveň je směřoval do budoucnosti." Josef Herman (divadelni-noviny.cz, 22. 3. 2024). Ostravskou derniéru uvedeme ve středu 29. května 2024 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
 
„Inscenace MARIE ANTOINETTA má vše, co divadelní zážitek dokáže nabídnout. Excelentní adaptaci, vynikající nápad propojení autora s ústřední postavou, dokonalé kostýmy a mnohovrstevnatou scénu. (...) Štěpánkova Marie Antoinetta si nebere servítky, je vtipná, mnohdy urážlivá, ale trefná a aktuální i přes nánosy brokátu, saténu a vlásenek. Je to vynikající představení, které se na první pohled možná podbízí humorem, ale je pravdivé a stojí za to na něj jít." Evelína Vaněk Síčová (ostravan.cz. 12. 3. 2023). Derniéru uvedeme v sobotu 18. května 2024 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.
Muzikál THRILL ME (Vzruš mě!) uvedeme naposledy 23. května 2024 v komorním Divadle „12". Případ Leopolda a Loeba na základě skutečnosti má sílu člověkem pěkně zatřást. Na repertoáru souboru muzikálu byla inscenace pět let. Odehrálo se přes sedmdesát představení, která byla téměř vždy vyprodaná. Děkujeme divákům za velký zájem, derniéra inscenace je vyprodaná.
Fotografové Martin Kusyn, Martin Popelář