POŘÁD SE NĚCO DĚJE! NDM V SEZÓNĚ 2025/2026: 12 PREMIÉR, Z TOHO DVA MIMOŘÁDNÉ PROJEKTY. A DIVADLO ANTONÍNA DVOŘÁKA PÁR MĚSÍCŮ „NA TAHU“
6.5.2025Národní divadlo moravskoslezské vstoupí do 107. sezóny s nabídkou 12 premiér: čtyři budou operní, pět činoherních, dvě baletní a jedna muzikálová. Opera NDM přitom jednu z novinek bude v říjnu hrát v kostele a už pro září chystá mimořádně také oratorium k uvedení na Svatováclavském hudebním fes-tivalu. Tucet premiér je méně než v jiných sezónách běžných 18–20 novinek, ale má to logický důvod: „operní“ dům ostravské scény, Divadlo Antonína Dvořáka, se dočká kompletní modernizace horní sfé-ry jevištních technologií – digitalizace tahových jednotek a jejich řízení. Rekonstrukční práce zaberou více než 4 měsíce a začnou na konci června.
Další články z kategorie Tiskové zprávy
- BABYLON BALET: ZTRACENO V PŘEKLADU, NALEZENO V POHYBU
- OSTRAVA SPUSTILA ART-UP aneb KLUB MLADÝ DIVÁK UZAVÍRÁ SEZÓNU ORIGINÁLNĚ: MULTIŽÁNROVÝ INKUBÁTOR PROPOJÍ MLADÉ NAPŘÍČ KULTURNÍMI ŽÁNRY
- ZAČALA REKONSTRUKCE BÝVALÉHO PAVILONU G NA ČERNÉ LOUCE (NEJEN) PRO POTŘEBY NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO
- HAZARDNÍ PROKOFJEV POPRVÉ V OSTRAVĚ
- DIVADLO PROBOUZÍ SMYSLY A OTEVÍRÁ SRDCE! NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ SE NADECHUJE DO 108. SEZÓNY