TAK SE NÁM STALO… AUTORSKÝ MUZIKÁL O SÍLE ŽENSKÉHO PŘÁTELSTVÍ V DOBÁCH K NEPŘEŽITÍ
20.4.2026Muzikál Národního divadla moravskoslezského má v této sezóně jedinou premiéru, ale výjimečnou: Velkým autorským muzikálem s názvem TAK SE NÁM STALO… se po 16 letech v NDM rozloučí s Ostravou umělecká šéfka souboru, režisérka Gabriela Petráková. Děj muzikálu s hudbou Zdeňka Krále a libretem Tomáše Vůjtka vychází ze skutečného života Gabriely Petrákové a jejích dvou kamarádek. Šéfka muzikálu je tedy autorkou námětu a zároveň muzikál režíruje. Světová premiéra je v Divadle Jiřího Myrona 23. dubna. S humorem i vážně vypráví hudební příběh o síle ženského přátelství v dobách, na které by dnes někteří rádi zapomněli. O dobách normalizačních i o čase, kdy se na náměstích cinkalo klíči a mnozí převlékali kabáty.
Další články z kategorie Tiskové zprávy
- BABYLON BALET: ZTRACENO V PŘEKLADU, NALEZENO V POHYBU
- OSTRAVA SPUSTILA ART-UP aneb KLUB MLADÝ DIVÁK UZAVÍRÁ SEZÓNU ORIGINÁLNĚ: MULTIŽÁNROVÝ INKUBÁTOR PROPOJÍ MLADÉ NAPŘÍČ KULTURNÍMI ŽÁNRY
- ZAČALA REKONSTRUKCE BÝVALÉHO PAVILONU G NA ČERNÉ LOUCE (NEJEN) PRO POTŘEBY NÁRODNÍHO DIVADLA MORAVSKOSLEZSKÉHO
- HAZARDNÍ PROKOFJEV POPRVÉ V OSTRAVĚ
- DIVADLO PROBOUZÍ SMYSLY A OTEVÍRÁ SRDCE! NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ SE NADECHUJE DO 108. SEZÓNY