EXTRA AKCE - BALET
BALET GALA
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
arrow-right arrow-right

BALET GALA

Sedmý ročník mezinárodního baletního galakoncertu

logoInformace
TANEC POTŘEBUJE BUDOUCNOST!
 
Výraznou proměnou dramaturgie sedmého ročníku mezinárodního baletního galakoncertu s podtitulem Tanec potřebuje budoucnost! bude účast baletních juniorských souborů ze zahraničí a z České republiky. První část večera můžeme chápat jako setkání mimořádně talentovaných mladých tanečníků, které bude podpořeno diskuzním fórem před představením.

Na úvod večera bude tedy dána příležitost souboru NRW Juniorballett z německého Dortmundu, který se kromě svého individuálního repertoáru podílí také dva roky na repertoáru profesionálního tělesa Ballet Dortmund. Dále se představí české juniorské soubory. Zvláštní význam těchto souborů spočívá nejen v kreativní spolupráci se vzdělávacími institucemi a v aktivní kulturní práci v tzv. „zanedbaných oblastech“, kde tanec je nedostupný, ale také ve zkoumání a hledání nových míst pro tanec.

Ve druhé části večera vystoupí hosté ze zahraničních národních divadel z Polska a dalších zemí. Českou republiku bude reprezentovat Národní divadlo v Praze a domácí Národní divadlo moravskoslezské.

Balet NDM při této příležitosti nastuduje ukázky choreografií legendy dánského baletu Augusta Bournonvilla, který je jednou z nejvýraznějších osobností baletní historie vůbec. Je autorem mnoha unikátních inscenací, ve kterých se zrcadlí jedna z nejčistších forem romantického baletu. Díky tomuto tvůrčímu odkazu, který je dále zachováván v autentické podobě, můžeme nahlédnout do učebnice vývoje baletní techniky. Z baletu Napoli uvedeme pas de six a choreografii Jockey Dance v nastudování Kariny Elver.
 
logoRealizační tým
logoPředstavení
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky

Inscenace není na repertoáru.