EXTRA AKCE
Cyklus komorních koncertů – ADASH
Premiéra 21.9.2020, 19:00 hodin
slavnostní sál v DJM
arrow-left arrow-left
  • Detail
  • Realizační tým / Obsazení
  • Termíny představení
arrow-right arrow-right

Cyklus komorních koncertů – ADASH - Premiéra 21.9.2020

Premiéra 21.9.2020, 19:00 - slavnostní sál v DJM

Ženský pěvecký soubor, umělecký vedoucí Tomáš Novotný

logoInformace
Kapacita prodaných a rezervovaných míst koncertu je obsazena, prodej vstupenek je z tohoto důvodu ukončen.
V den koncertu nebude možné zakoupit lístek nad kapacitu sálu, tj. 100 míst (možné je doprodat pouze nevyzvednuté rezervace).

 
Účinkuje Adash – ženský pěvecký soubor, umělecký vedoucí Tomáš Novotný
Program židovské a chasidské písně

V rámci Cyklu komorních koncertů uvedeme ženský pěvecký soubor Tomáše Novotného s názvem Adash. Koncert proběhne ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto.
 
Adash je dívčí vokální sbor studentek Ostravské univerzity, kterou založil v roce 1999 jako učební pomůcku ve své výuce hebrejštiny ostravský vysokoškolský pedagog doc. Tomáš Novotný.

Tomáš Novotný je český vysokoškolský pedagog, docent na katedře filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Vystudoval Pražskou konzervatoř (skladba, dirigování, lesní roh) a Evangelickou bohosloveckou fakultu v Praze, kde také získal doktorát v oboru Starého zákona (Hebrejské mudrosloví). Založil a deset let působil jako sbormistr vokálního souboru Adash, poté vedl mužský vokálního souboru Noach a Noasch. Nyní se opět vrací na scénu ADASH.
 
Novotného kurz se nazývá Hebrejština písněmi, v hebrejštině Ivrit Derech Širím. Odtud pochází jméno souboru: Adash, které je akronymem těchto tří hebrejských slov. Adash za deset let činnosti absolvoval za sebou několik set koncertů – od Evropy až po Spojené státy, od koncertních síní, přes kostely, parlament, až po synagogy. Jedním z vrcholů kariéry souboru byl nesporně samostatný koncert na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro 2004. Ten oceňuje nejvíce jeho nesmírnou pracovitost, obětavost, cit rozpoznat pravou podstatu problémů svých žáků a umět je vyřešit.
 
Koncert je součástí festivalu Templfest.

 

logoObjednat vstupenky
Vybrané datum představení
21.9.2020
19:00
slavnostní sál v DJM
Další termíny představení
21.9.2020
19:00
slavnostní sál v DJM
logoRealizační tým
logoPředstavení
Datum Začátek Místo Typ Detail Vstupenky
21.9.2020 19:00slavnostní sál v DJMPremiérazobrazit detailvstupenky