NDM DĚTEM – POHÁDKA O BÍDNÉM HAVÍŘI
OPERETA / MUZIKÁL / 12.1.2020
Scéna Divadla „12“ nabídne v novém roce zcela ojedinělý program určený pro celou rodinu! Režisér Juraj Čiernik připravuje naučnou inscenaci POHÁDKA O BÍDNÉM HAVÍŘI z cyklu Tajemství bludných balvanů.
 
 
Jak sám podtitul napovídá, příběh bude mít mnoho společného s Ostravou a jejím okolím. Aby ne! Takzvaných bludných balvanů se v severomoravské metropoli nachází hned několik. Například v Kunčicích, Porubě či na Černé louce. Pojem sám o sobě tedy není výplodem fantazie režiséra a spoluautora pohádky v jedné osobě Juraje Čiernika. Jedná se o oficiální pojmenování částí hornin, které byly za dávných časů přesunuty kontinentálním ledovcem ze Skandinávie do střední Evropy a jsou zahaleny řadou tajemství, která se v rámci našeho příběhu třeba podaří rozluštit...
 
Návrh scény a kostýmů Davida Janoška
 
Pohádka bude nejen plná písní (s hudbou Juraje Čiernika a texty Brigity Cmuntové, Jana Vlase a Juraje Čiernika), napínavých situací a tanců, ale přinese i mnohá ponaučení a zajímavé informace z historie či zeměpisu. Téma i příběhy pohádky jsou totiž přímo šité na míru Ostravě – jejím ulicím, uličkám, loukám a parkům. A aby toho všeho nebylo málo, v souvislosti s touto pohádkou připravuje divadlo pro nejmenší diváky spoustu doprovodných akcí a soutěží, do nichž se s radostí zapojí celá rodina! V plánu je interaktivní kniha, aplikace, díky které můžete putovat po místech z pohádky, nebo třeba příměstský tábor (více již brzy).
 
Světová premiéra 14. února 2020 v 19.00 hodin v Divadle „12“
(tn)