KOČKY JSOU ZPĚT! SVĚTOVÝ MUZIKÁLOVÝ HIT SE VRACÍ!
OPERETA / MUZIKÁL / 3.11.2021
V listopadu se po dlouhé pauze diváci Národního divadla moravskoslezského opět dočkají legendárního muzikálu KOČKY
 
Světový muzikálový hit KOČKY se po dlouhé době vrací na jeviště Divadla Jiřího Myrona a rovnou slaví – 5. listopadu pro Vás odehrajeme jubilejní 50. představení!
 
„Není sporu o tom, že muzikálem Cats na začátku osmdesátých let rozšířil Andrew Lloyd Webber pojem klasika o další položku. Nápad využít pro libreto oblíbenou „Praktickou knihu o šikovných kočkách“ od T. S. Eliota, jednu ze základních položek dětské knihovny v anglosaském světě, se ukázal být přeneseně i doslova k nezaplacení. A když se k tomu přičte jeho bez přehánění geniální kompoziční invence a sebejisté řemeslo autora, který už napsal tituly jako Jesus Christ Superstar a Evita, výsledkem bylo a je originální dílo s jedinečným námětem a jasně vyprofilovanou hudbou. Chytlavý, vděčný muzikál. Ostravské ztvárnění je v režii Gabriely Petrákové a v choreografii Pavla Strouhala i v kostýmech Ľudmily Várossové mimořádně nápadité, barvité, proměnlivé, zábavné i dojemné, rozpohybované od baletu a výrazového tance až ke gymnastice a akrobacii, do detailů opravdu hodně „kočičí“. A na scéně je toto představení díky třem desítkám zpívajících a tančících profesionálů dokonalé. 
 
Foto Martin Popelář
Není nad živý doprovod. Svůj orchestr, který obsáhne Webberův široký záběr od popu ke zvukům blížícím se současné klasice, má Marek Prášil pevně v rukou, přesně odlišuje nálady, stupňuje gradace a podněcuje sólisty k vydání všech sil na vrcholech… Skvělá souhra a sezpívání, také skvělé ozvučení. Ostravské Kočky, odehrávající se na střechách se siluetou věže ostravské radnice v pozadí, jsou rytmicky a melodicky strhující podívanou, ale ještě víc celkově vlastně krásnou pohádkou, která vzbuzuje jakousi až vánoční náladu."
Petr Veber
(klasikaplus, 6. 11. 2019)
Foto Martin Popelář
Nalaďte se na Vánoce s kočičí pohádkou. Hrajeme pro Vás 5., 6. a 7. listopadu v Divadle Jiřího Myrona!