SOUBOR MUZIKÁLU ZAKONČIL SVOU SEZÓNOU V LITOMYŠLI A PŘIPRAVUJE PREMIÉRU PRODUCENTŮ!
OPERETA / MUZIKÁL / 12.7.2022
Soubor muzikálu Národního divadla moravskoslezského se v pátek 17. června představil na 64. ročníku národního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl s programem GALA MUZIKÁL, ve kterém představil i čísla z muzikálu PRODUCENTI, který bude mít premiéru 27. října v Divadle Jiřího Myrona!
 
Závěr sezóny připravil soubor muzikálu ve velkém stylu! Představil se na prestižním festivale s koncertním programem GALA MUZIKÁL. Program vycházel z koncertu 10 let muzikálu v Ostravě, který jsme připravili pro živé vysílání ČT art v únoru 2021 a který je stále možný si přehrát na iVysílání České televize! V Litomyšli dostal soubor příležitost tento koncert zopakovat. Před festivalovým publikem na vyprodaném zámeckém nádvoří představil oblíbené tituly desetileté éry muzikálového souboru. Rovněž předvedl malou ochutnávku z chystaného muzikálu PRODUCENTI, který bude mít premiéru 27. října 2022 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
„Koncerty se konají v krásném prostředí litomyšlského zámku. (...) Nejinak tomu bylo v pátek 17. června, kdy jsme měli možnost slyšet melodie ze světových muzikálů v podání členů Národního divadla moravskoslezského Ostrava. Výkony jednotlivých umělců byly excelentní, bylo na nich vidět, že je to jejich srdeční záležitost. Ať už to byly ukázky z Evity, West Side Story, Koček, Jesuse Christ Superstar, ale i ostatních, mráz nám běhal po zádech, když zněla nádherná píseň Non, je ne regretterien (Nelituji ničeho), kterou proslavila Edith Piaf. Byli jsme svědky i působivých tanečních vystoupení, prostě nádherný večer, který si budeme pamatovat hodně dlouho."
Lidmila Kružíková
KANTEK, Miroslav. NAŠE PRAVDA, 1. 7. 2022, s.21.
 
PRODUCENTI WEST SIDE STORY KOČKY, EDITH A MARLENE
FOTO František Renza
O prázdninách si prolistujte naše brožury pro příští sezónu a vybírejte z našeho bohatého repertoáru. Děkujeme všem muzikálovým divákům za přízeň v sezóně 2021/2022 a těšíme se na viděnou v našich divadlech v té příští! Začínámé již 3. a 4. září 2022 slavnostním GALAVEČEREM K ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2022/2023. Srdečně zveme!