VÍKEND BUDE V DIVADLE JIŘÍHO MYRONA PATŘIT KOČKÁM!
MUZIKÁL / 22.9.2022
Světový muzikálový hit Andrewa Lloyda Webbera KOČKY uvedeme poprvé v nové sezóně 2022/2023 v sobotu 24. a v neděli 25. září v Divadle Jiřího Myrona.
 
„Není sporu o tom, že muzikálem Cats na začátku osmdesátých let rozšířil Andrew Lloyd Webber pojem klasika o další položku. Nápad využít pro libreto oblíbenou ‚Praktickou knihu o šikovných kočkách' od T. S. Eliota, jednu ze základních položek dětské knihovny v anglosaském světě, se ukázal být přeneseně i doslova k nezaplacení. A když se k tomu přičte jeho bez přehánění geniální kompoziční invence a sebejisté řemeslo autora, který už napsal tituly jako Jesus Christ Superstar a Evita, výsledkem bylo a je originální dílo s jedinečným námětem a jasně vyprofilovanou hudbou. Chytlavý, vděčný muzikál. Ostravské ztvárnění je v režii Gabriely Petrákové a v choreografii Pavla Strouhala i v kostýmech Ľudmily Várossové mimořádně nápadité, barvité, proměnlivé, zábavné i dojemné, rozpohybované od baletu a výrazového tance až ke gymnastice a akrobacii, do detailů opravdu hodně ‚kočičí'. A na scéně je toto představení díky třem desítkám zpívajících a tančících profesionálů dokonalé.
 
(...) Není nad živý doprovod. Svůj orchestr, který obsáhne Webberův široký záběr od popu ke zvukům blížícím se současné klasice, má Marek Prášil pevně v rukou, přesně odlišuje nálady, stupňuje gradace a podněcuje sólisty k vydání všech sil na vrcholech… Skvělá souhra a sezpívání, také skvělé ozvučení. Ostravské Kočky, odehrávající se na střechách se siluetou věže ostravské radnice v pozadí, jsou rytmicky a melodicky strhující podívanou, ale ještě víc celkově vlastně krásnou pohádkou, která vzbuzuje jakousi až vánoční náladu."
Petr Veber
(klasikaplus.cz, 6. 11. 2019)
Foto Martin Popelář
 
Muzikál KOČKY uvedeme v sobotu 24. září od 18.30 hodin a v neděli 25. září od 16 hodin v Divadle Jiiřího Myrona. Srdečně zveme!