ZNÁME NOMINACE NA CENU JANTAR V KATEGORII MUZIKÁL A OPERETA!
MUZIKÁL / 7.2.2023
Odborná porota Moravskoslezských uměleckých Cen Jantar v úterý 7. února 2023 vyhlásila nominace v kategorii Muzikál a opereta za rok 2022. Čtyři nominace putují do Národního divadla moravskoslezského!
 
Nominaci získalo celkem šest umělců a umělkyň za role ztvárněné v divadlech Moravskoslezského kraje. Po jedné nominaci míří do Slezského divadla Opava a Těšínského divadla v Českém Těšíně. Čtyři nominace pak míří do našeho divadla, umělci je získali za své role v muzikálu PRODUCENTI! Gratulujeme! O nominacích rozhodla porota ve složení Pavel Bár, Milan Bátor, Halina Františáková, Josef Herman, Michael Prostějovský a Lukáš Helcelet, který byl pro aktuální ročník zvolen předsedou poroty.
 
Roman Harok získal nominaci za roli Franze Liebkinda: „Roman Harok ztvárňuje groteskně pojatého „nácka“ se suverénní hereckou nadsázkou, přičemž jeho fanatický obdiv k „Vůdci“ graduje v dokonale akcentovaných hudebních číslech inscenace. Mimořádně tím rozšířil svůj herecký charakterový rejstřík o dosud neviděnou komediální polohu, kterou mu tato postava nabídla."
 
Michaela Horká byla nominována za roli Ully: „Michaela Horká ukázala nové polohy svého hereckého fondu v postavě svůdné ženy, která je v centru pozornosti dvou rozdílných mužů. Její Ulla je náležitě svůdná, okouzluje vtipem, nezaměnitelnou řečí těla a barvou svého charismatického hlasu. Horká je herecky i pěvecky dokonale výstižná, podmaňuje si obecenstvo a nedává šanci k jakýmkoli pochybnostem – jako by jí role Ully byla střižena na míru."
 
Radek Melša byl nominován za roli Lea Blooma: „Radek Melša převedl postavu nezkušeného zakomplexovaného účetního do velkého světa producentů s naprostou přirozeností. Zcela věrohodně se pohybuje ve všech situacích příběhu. Touto rolí dokázal, že patří k nejvyzrálejším hercům mladé generace, kteří v muzikálu NDM působí. Suverénně zvládá i svůj pěvecký part a taneční výstupy."
 
A Tomáš Savka získal nominaci za roli Maxe Bialystocka: „Tomáš Savka dokonale vystihl charakter a chování vykutáleného broadwayského producenta a vygradoval absurdní situace groteskního příběhu. Přesně reaguje na očekávané i někdy nečekané vlny smíchu v hledišti. Hudební čísla pak interpretuje s jistotou sobě vlastní. Při nominaci bylo přihlédnuto i k jeho skvělému výkonu v kabaretu JONÁŠ A TINGL-TANGL v komorním Divadle „12“. Roli, kterou „převzal“ po Jiřím Suchém, interpretuje s nadsázkou a vlastním pojetím postavy."
 
Foto Kristýna Junková
Cenu získá jeden z nominovaných šesti umělců na slavnostním předávání cen 17. dubna 2023 v Domě kultury Poklad v Ostravě.