VÝROČNÍ CENY MAGAZÍNU MUSICAL OPERETA
MUZIKÁL / 19.6.2024
V brněnském Městském divadle právě probíhá velká událost konce divadelní sezony – mezinárodní festival Dokořán pro hudební divadlo. Jeho nedílnou součástí už je tradiční udílení Cen magazínu Musical-opereta.
 
Jedná se o jediné české ocenění muzikálových herců a tvůrců. Letos do ankety redakce magazínu přišlo naprosto rekordních 15.827 hlasů od muzikálových fanoušků a čtenářů zmíněného magazínu. Ti v hlasování rozhodli o vítězích ve třech z pěti vyhlašovaných kategorií.
 
Nejoblíbenější muzikálová inscenace roku 2023 je Jesus Christ Superstar v režii Lumíra Olšovského, kterou uvádí Divadlo J.K. Tyla Plzeň. Šéfredaktor magazínu Vítězslav Sladký a jeho vydavatelka Jana Čedíková vyjádřili radost, že o anketu je rok od roku stále větší zájem. „Ještě nejsme tak slavní jako americké Tony, ale makáme na tom,“ říká s humornou nadsázkou Vítězslav Sladký, pro kterého si vydavatelé přichystali pořádné překvapení: Věnovali mu přímo na jevišti zvláštní cenu pro nejlepšího muzikálového redaktora. Více informací ZDE.
Foto: archiv Městského divadla Brno
 
 
Michaela Horká získala v kategorii Nejoblíbenější muzikálová herečka roku 2023 3. místo za roli paní Lovettové v muzikálu SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET. Gratulujeme!!! Nejbližší reprízy muzikálu uvedeme v říjnu 2024 na scéně Divadla Jiřího Myrona. Srdečně zveme!
Foto: Kristýna Junková