choreograf

Juanjo Arqués je španělský choreograf působící v Amsterdamu. Než se přestěhoval do Nizozemska, získal angažmá ve španělském souboru Victor Ullate Ballet v Madridu, pak v Anglickém národním baletu, od roku 2004 v Holandském národním baletu pod uměleckým vedením Teda Brandsena, kde se o tři roky později stal sólistou. Tančil v dílech významných choreografů včetně Williama Forsythea, Christophera Wheeldona, Alexeje Ratmanského, Davida Dawsona a Hanse van Manena. V roce 2012 se rozhodl ukončit taneční kariéru a soustředit se výhradně na choreografii.

V lednu 2017 Holandský národní balet jmenoval Juanja jedním ze dvou choreografů společnosti Young Creative Associates, která je přidružena k baletu a je iniciativou v rozvoji mladých choreografických talentů. Juanjo, po získání tohoto privilegia, vytváří většinu svých děl pro Holandský národní balet a jeho juniorský soubor. Evropsky respektovaný taneční magazín Tanz Magazine jmenoval Juanja „nadějným talentem roku 2017“ za jeho nejnovější počin Homo Ludens pro nizozemský národní balet.

Juanjo tvořil též pro mezinárodní baletní společnosti a festivaly, jako jsou Birminghamský královský balet, Balet Moskva, Compañia Nacional de Danza, NRW Junior Ballet Dortmund, newyorský soubor Continuum Contemporary/Ballet, seattleský soubor Whim W’him a Origen Festival Cultural ve Švýcarsku. Jako hostující umělec byl choreografickým institutem pozván na Newyorskou univerzitu, aby realizoval vlastní choreografickou vizi se souborem New York City Ballet a baletní školou při New York City Ballet. Vznikla tak inscenace Work in progress April.

V roce 2014 byl nominován na cenu Dutch Dans Awards, v roce 2016 na prestižní ocenění Zlatá maska za nejlepší choreografii a nejlepší klasickou taneční produkci Minos s ruským Baletem Moskva. V této sezoně byl za své nejnovější dílo Ignite nominován na Cenu Benois de la danse 2019.
 
Inscenační tým - Sezóna:
ROSSINIHO KARTYChoreografie
Kostýmy