Po ročním angažmá v Liberci se stala roku 1999 sólistkou Státní opery Praha. Ztvárňuje role titulní - Carmen, Faidru, Orlanda, Sloního muže, Smrt, řadu z nich ve světové nebo české premiéře - a další jako Ulriku, Maddalenu, Fenenu, Suzuki. Do roku 2008 byla stálým hostem Národního divadla v Praze, kde jsme ji mohli vidět v rolích Carmen, Káči, Panny Rózy a dalších. Jako Carmen hostovala v Brně a v Plzni, od roku 2010 vystupuje jako Carmen v Ostravě. Poté, co se zhostila titulní role ve světové premiéře Petitgirardovy opery Joseph Merrick řečený Sloní muž roku 2002 v Praze, zaujal mezinárodní kritiku její výkon při francouzské premiéře této opery v Nice a na DVD, které následně vyšlo na labelu Marco Polo a bylo vyhlášeno časopisem Gramophone Magazine za „DVD měsíce února 2005“. V roce 2007 Jana Sýkorová úspěšně debutovala v londýnské Královské opeře Covent Garden rolí Maddaleny ve Verdiho Rigolettovi, do Londýna se vrátila v roce 2008 s rolí Mercédès a jako cover Carmen, a je tak z naší současné pěvecké generace zatím jediná, kdo na této prestižní světové operní scéně vystoupil ve více než jedné produkci. V roce 2008 označil francouzský kritik na webu Forum Opera Janu Sýkorovou v Bednárikově inscenaci Národního divadla za „jednu z nejzajímavějších současných Carmen“. V roce 2010 ztvárnila Jana Sýkorová roli Maddaleny ve francouzském Dijonu.

Kromě DVD Sloního muže se Jana Sýkorová podílela na Bělohlávkově CD s Dvořákovými Tvrdými palicemi pro Supraphon (2004) a na Albrechtově DVD s Dvořákovou Svatou Ludmilou pro nizozemskou TV (2009), natočila řadu oratorií pro Český rozhlas a pro obdobné instituce v Dánsku, v Maďarsku a na Slovensku. Pravidelně spolupracuje s našimi i zahraničními symfonickými orchestry, jako sólistka vystupovala na symfonických koncertech ve Francii, Velké Británii, Španělsku, Itálii, Německu, Norsku, Dánsku, Polsku, na Slovensku a v Japonsku. Dvořákovo Stabat Mater přednesla s Českou filharmonií a Zdeňkem Mácalem v tokijské Suntory Hall, s FOK a Ondrejem Lenárdem v Římě a v Pise. V roce 2009 zpívala Jana Sýkorová Prokofjevova Alexandra Něvského ve Stuttgartu s Gerdem Albrechtem a Janáčkovu Glagolskou mši v Tokiu s prestižním orchestrem NHK pod taktovkou jednoho z posledních žijících velikánů Charlese Dutoit. Z jejího letošního programu stojí za zmínku Mahlerova Symfonie č. 3 s Jakubem Hrůšou a Mahlerova Symfonie č. 2 Vzkříšení se Simonou Šaturovou a Tomášem Netopilem. Cti provést vrcholné dílo altového repertoáru Brahmsovu Altovou rapsodii se Janě Sýkorové dostalo poprvé od specialisty na německou romantiku a kdysi osobního přítele Rafaela Kubelíka, ctihodného Bernharda Klee v Dánsku v roce 2009, letos pak od špičkového dirigenta současnosti Ingo Metzmachera na dvou mimořádných koncertech České filharmonie.

Obsazení - Sezóna:
RUSALKAJežibaba
RUSALKAJežibaba
NABUCCOFenena
KÁŤA KABANOVÁVarvara, schovanka v domě Kabanových
NABUCCOFenena
ČESKÉ OPERNÍ GALAÚčinkují
KÁŤA KABANOVÁVarvara, schovanka v domě Kabanových
NABUCCOFenena
CARMENCarmen
CARMENCarmen
WERTHERCharlotte
CARMENCarmen
Fotografie - Sezóna:
RUSALKA
Veronika Rovná Holbová (Rusalka), Jana Sýkorová (Ježibaba)
Foto: Martin Popelář
RUSALKA
Balet NDM,

Jana Sýkorová (Ježibaba)
Foto: Martin Popelář
RUSALKA
Členové baletu NDM,

Laura Teivāne (Rusalka), Jana Sýkorová (Ježibaba)
Foto: Martin Popelář
RUSALKA
Laura Teivāne (Rusalka), Jana Sýkorová (Ježibaba)
Foto: Martin Popelář
KÁŤA KABANOVÁ
Morenike Fadayomi (Kateřina (Káťa), jeho žena), Jana Sýkorová (Varvara, schovanka v domě Kabanových)
Foto: Martin Popelář
CARMEN
Václav Morys (Remendado), Zuzana Marková (Frasquita), Jana Sýkorová (Carmen), Marek Gurbaľ (Dancairo), Erika Šporerová (Mercedes)
Foto: Vojtěch Bartek
CARMEN
Luciano Mastro (Don José), Jana Sýkorová (Carmen)
Foto: Vojtěch Bartek
CARMEN
Jana Sýkorová (Carmen)
Foto: Vojtěch Bartek
CARMEN
Jana Sýkorová (Carmen)
Foto: Vojtěch Bartek