Narodila se v Praze (1984). V letech 1989 – 1997 byla členkou Kühnova dětského sboru. Poté studovala sólový zpěv a obligátní klavír na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Po sedmileté spolupráci se sólistou opery Národního divadla v Praze a pedagogem Ivanem Kusnjerem promovala (2010) na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v oboru zpěv. Své pěvecké umění dále rozvíjela na mistrovských kurzech v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku (Anatolli Goussev, Gery Grice, Rotraud Hansmann, Margreet Honig, Tom Krause, Georg Nigl, Margot Nollen, Alexander Olivier, Tomas Paul, Marta Scheffel).
Získala několik významných ocenění na mezinárodních pěveckých soutěžích. Mezi ty nejdůležitější řadí 1. cenu na mezinárodní soutěži mladých hudebníků ve Francii Concours International d’Encouragement Musical, Lyon 2008, pořádané celosvětově proslulou organizací Rotary Club, a 2. cenu v kategorii opera na 44. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2009 a ceny divadel (Národní divadlo v Praze, Státní opera Praha a Státní divadlo Košice – Slovensko).
Ztvárnila již mnoho operních rolí. Zpočátku to byly role menší, jako například Barberina (Mozart: Figarova svatba), Kuchtík a První žinka (Dvořák: Rusalka), První dáma a Papagena (Mozart: Kouzelná flétna). Později přišly role větší: Corilla (Donizetti: Poprask v opeře), Líza (Lehár: Země úsměvů), Kleopatra (Händel: Julius Caesar), Rosina (Rossini: Lazebník sevilský), Pamina (Mozart: Kouzelná flétna), Gilda (Verdi: Rigoletto) aj.
Hostuje v divadle F. X. Šaldy v Liberci a v divadle J. K. Tyla v Plzni, spolupracuje s Komorní operou Praha (turné po Japonsku, Německu). V divadelní sezóně 2009/2010 debutovala v Národním divadle v Praze a stala se jeho stálým hostem v mnoha inscenacích sezóny 2010/2011. V sezóně 2010/2011 byla také přizvána ke spolupráci ve Státní opeře Praha, kde debutovala jako Gilda v Rigolettovi. Natočila několik nahrávek se společnostmi Navona Records a ArcoDiva.
Více informací na www.luciesilkenova.cz.

Obsazení - Sezóna:
RUSALKACizí kněžna
RUSALKACizí kněžna
RUSALKACizí kněžna
RUSALKACizí kněžna
ORFEUS V PODSVĚTÍCupido
ORFEUS V PODSVĚTÍCupido
ORFEUS V PODSVĚTÍCupido
Fotografie - Sezóna:
RUSALKA
Lucie Silkenová (Cizí kněžna), Richard Samek (Princ)
Foto: Martin Popelář
RUSALKA
Lucie Silkenová (Cizí kněžna), Luciano Mastro (Princ)
Foto: Martin Popelář