Narodil se v Bratislavě, kde také vystudoval zpěv na konzervatoři. V roce 1984 se po ukončení studia zúčastnil letního operního kurzu Evropského centra v Belgii. Je vítězem několika pěveckých soutěží, z nichž asi nejvýznamnější je pěvecká soutěž Luciana Pavarottiho ve Filadelfii (USA).

Od roku 1983 je sólistou opery Slovenského národního divadla v Bratislavě, se kterou hostoval v Německu, Španělsku, Švýcarsku, Rakousku, Holandsku, Anglii, Estónsku, Rusku nebo Japonsku. Díky svým hlasovým dispozicím získal pohostinská angažmá v Teatro alla Scala v Miláně, Teatro San Carlo v Neapoli, Teatro Communale v Bologni, Teatro La Fenice v Benátkách, v Janově, Římě, Florencii, v Bayerische Staatsoper v Mnichově, ve Frankfurtu, Berlíně, Filadelfii, Vídni ad.

Spolupracoval například s dirigenty Brunem Bartolettim, Riccardem Muti, Wolfgangem Sawalischem, Peterem Schreierem, Christianem Thielemannem, Václavem Neumannem a jinými. Na svém operním repertoáru má například mozartovské role Belmonta (Únos ze serailu), Dona Ottavia (Don Giovanni), Tamina (Kouzelná flétna), Verdiho Alfréda Germonta (La traviata), Vévodu (Rigoletto), Donizettiho Edgarda (Lucie z Lammermooru), Gounodova Fausta, Čajkovského Lenského (Evžen Oněgin), z českého repertoáru Prince (Rusalka), Kurdjáše (Káťa Kabanová) a mnoho dalších.

 

Články z webu

ZPRAVODAJ (01/1997)
(1. 1. 1997)

Obsazení - Sezóna:
KÁŤA KABANOVÁTichon Ivanyč Kabanov, její syn
ORFEUS V PODSVĚTÍJupiter
VĚC MAKROPULOSVítek
ORFEUS V PODSVĚTÍJupiter
VĚC MAKROPULOSVítek
ORFEUS V PODSVĚTÍJupiter
LA TRAVIATAAlfréd Germont
SIMONE BOCCANEGRAGabriele Adorno
Fotografie - Sezóna:
VĚC MAKROPULOS
Jozef Kundlák (Vítek), Peter Mikuláš (Advokát dr. Kolenatý), Eva Urbanová (Emilia Marty), Aleš Briscein (Albert Gregor)
Foto: Martin Popelář
VĚC MAKROPULOS
Agnieszka Bochenek-Osiecka (Kristina), Luciano Mastro (Janek), Jozef Kundlák (Vítek), Eva Urbanová (Emilia Marty), Aleš Briscein (Albert Gregor)
Foto: Martin Popelář