Galla Macků

absolvovala Státní konzervatoř v Praze, obor operní zpěv a režie. Bezprostředně po ukončení studií přijala angažmá v Hudebním divadle v Karlíně, kde jako sólistka účinkovala bez přestávky 30 let.

Po úspěšném debutu v titulní roli Frimlovy Rose Marie následovaly další pěvecké i herecké úkoly. Nastudovala mnoho rolí klasického operetního repertoáru (Valencie i Hana Glawari – Veselá vdova, Anna Elisa – Paganini, Mi – Země úsměvů, Diana – Orfeus v podsvětí, Marica – Hraběnka Marica, Wanda i Helena – Polská krev, Sylva – Čardášová princezna, Denisa – Mam´zelle Nitouche ad.).

Během svého karlínského angažmá byla také vyhledávanou představitelkou muzikálových rolí (Manon – Manon, Roxana – Cyrano z Bergeracu, Irena Molloyová – Hello, Dolly!, Elisa Doolittleová – My Fair Lady, Sugar – Sugar / Někdo to rád horké!, Matka představená – Za zvuků hudby ad.).

Za roli Manon obdržela cenu Literárního fondu. Toto ocenění získala rovněž za Eurydiku v Žurbinově rockové opeře Orfeus a Eurydika. Za roli Mařenky Zieglerové v muzikálu o jedné z největších českých operetních umělkyň Superhvězda Mařenka byla nominována na Cenu Thálie 1996.

Na svém kontě má řadu gramofonových, rozhlasových a televizních nahrávek (např. Vinobraní, Země úsměvů, Manon Lescaut, Hraběnka Marica). Čardášovou princeznu natočila i pro maďarskou televizi. Je také spoluautorkou knihy Z operety do operety (1995).

Řadu let se věnuje pedagogické činnosti, nejprve na VOŠ herecké v Praze–Michli, nyní je vedoucí muzikálového oddělení na Mezinárodní konzervatoři v Praze. V současnosti stále vystupuje na koncertech v České republice i v zahraničí.


 

Obsazení - Sezóna:
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNAKněžna Anhilta, jeho žena
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNAKněžna Anhilta, jeho žena
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNAKněžna Anhilta, jeho žena
Fotografie - Sezóna:
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA
Luisa Albrechtová (Sylva Varescu), Galla Macků (Kněžna Anhilta, jeho žena), Marcel Školout (Kníže Leopold Maria von Lippert - Weylersheim)
Foto: Radovan Šťastný
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA
Robert Jícha (Hrabě Boni Kancsianu), Luisa Albrechtová (Sylva Varescu), Galla Macků (Kněžna Anhilta, jeho žena), Marcel Školout (Kníže Leopold Maria von Lippert - Weylersheim)
Foto: Radovan Šťastný
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA
Galla Macků (Kněžna Anhilta, jeho žena)
Foto: Radovan Šťastný