Tomáš Morávek (* 1981)

Narozen v roce 1981 v Praze. Profesi světelného designu objevil díky spolupráci s taneční Konzervatoří Duncan centre v Praze, kde pracoval jako světelný technik. Později začal tvořit světelný design pro studenty konzervatoře. Od toho okamžiku se začal zajímat o současný tanec a světelný design. Byl fascinován možností vytvářet specifické atmosféry nebo vystavět celý interiér na scéně jen díky světlu.
 
Později, „na volné noze“, začal pracovat pro pražská divadla a skupiny. Účastnil se řady festivalů v Evropě, především v Holandsku, Francii a na Slovensku. Pomáhá s přípravou edukačních projektů pro pražský Institut světelného designu a na Slovensku pro Anténu – sieť pre nezávislú kultúru. V současné době Tomáš Morávek pracuje v Praze a zároveň na projektech napříč Evropou.
 
Stále věří v interaktivní a živé divadelní formy nejen jako světelný technik a designér, ale také jako člověk, který žije s divadlem a pro divadlo.
 
S baletem Národního divadla moravskoslezského poprvé spolupracoval v roce 2016 jako koordinátor světelné realizace inscenace Dva světy / jeden svět.

 

 

Inscenační tým - Sezóna:
CARMENSvětelná realizace
BALET GALASvětelný design
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTSvětelná realizace
TŘI MUŠKETÝŘISvětelný design
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTSvětelná realizace
TŘI MUŠKETÝŘISvětelný design
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTSvětelná realizace
TŘI MUŠKETÝŘISvětelný design