Ohad Naharin 

Narodil se v rodině umělecky zaměřených rodičů. Jeho otec je psycholog, specialista na psychodrama, a jeho matka učí tanec. S tancem tedy přišel do styku již v dětství, ale pro tanec jako profesionální dráhu se rozhodl až ve dvaadvaceti letech. Prošel školením přímo v souboru Batsheva Dance Company baronky Batshevy de Rotschild, tančil pod hostující Marthou Graham. Byl angažován do jejího souboru a dlouho v New Yorku působil, vzdělával se a posléze i tančil. Pak zakotvil v souboru a škole Maurice Béjarta v Bruselu, po roce se vrací do New Yorku, kde v 80. letech vystupuje se svou skupinou.

Jeho choreografický debut se odehrává v roce 1980 ve studiu Kazuko Hirabayashi, která byla asistentkou Marthy Graham.
Velkou oporou mu byla jeho žena Mary Kajiwara, se kterou vytvořili vlastní soubor Ohad Naharin Dance Company. Od roku 1990 je šéfem a choreografem Batsheva Dance Company, kde nastudoval množství děl a choreografií. Ohad Naharin hrál od dětství na hudební nástroje, takže není náhodou, že ve skupině Tractor’s Revenge i sám hrál a zpíval. Pro některá díla si složil hudbu pod pseudonymem Maxim Warrat.
 
Jeho choreografie jsou inscenovány předními světovými soubory po celém světě: Nederlands Dans Theater, Frankfurt Ballet, Grand Theatre de Geneve, Hubbart Street, Les Grand Ballet Canadien a dalšími. Jeho práce jsou energické, smyslné, dravé, pohybově odvážné, hudebně i pohybově propracované. Využívají mnoha kulturních vlivů, moderní tanec posouvají směrem k maximální divadelnosti, čerpají z možností lidského těla a jsou stavěné tanečníkům souboru přímo na tělo. Od roku 1990 spolupracuje se světelným designérem Bambim a kostýmní designérkou Rakefet Levy. V roce 1998 byl francouzskou vládou oceněn řádem Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres. Ohad Naharin se v roce 1991 stal americkým občanem.
 
Slavný izraelský tvůrce vytvořil vlastní pohybový jazyk zvaný gaga. Gaga je metoda a nový jazyk současně, která spočívá v kombinaci „vášně pro pohyb, úsilí a  prožitku“, byla Naharinem vyvinuta v časovém úseku dvaceti let a stále se vyvíjí, když tvoří choreografie pro svůj soubor Batsheva Dance Company. Pro profesionální tanečníky je podle Naharina gaga „vyšším vzděláním“. Říká: "Důležitá myšlenka je dovést lidi k tomu, aby předčili sebe sama způsobem, který už vlastně znají... Není to o zničení, rušení či změně jejich technik. Když chce někdo být balerína, pak gaga pomůže být balerínou." 

 

 

 

 

Inscenační tým - Sezóna:
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTChoreografie
Světelný design
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTChoreografie
Světelný design
DVA SVĚTY / JEDEN SVĚTChoreografie
Světelný design