Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2019/2020 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
od 9. září 2019 v Galerii současné malby
 
Výstava potrvá do 10. listopadu 2019 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Jiří Sieber (*1989 v Ostravě) absolvoval v roce 2015 studium malby v ateliéru profesora Martina Mainera na pražské Akademii výtvarných umění šestidílným cyklem olejem malovaných krajin inspirovaných ostravskou aglomerací.
 
Více informací naleznete zde
od 15. října 2019 v Galerii Opera
 
Výstava, kterou uvedli kurátoři Vladimír Birgus a Ondřej Durczak, bude přístupná do 11. 12. 2019 vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s ITF FPF SU v Opavě. 
   
Více informací naleznete zde
Koncert: JAMES CAMPBELL (klarinet) / USA a GRAFFOVO KVARTETO
4. listopadu 2019 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

Program:
Josef Suk: Meditace na chorál Svatý Václave
Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet d moll
Johannes Brahms:
Klarinetový kvintet h moll
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
8. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací naleznete zde.
22. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Žijeme v naprosto svobodném světě, kde se informace zveřejňují bez omezení, ale umíme se v tomto svobodném světě pohybovat? Dokážeme rozpoznat, které zprávy jsou bulvární, které jsou zaujaté a které jsou přímo falešné a manipulativní? 
 
Moderuje: Petr Hruška
Hosté: Jindřich Šídlo, Jan Tvrdoň
 
Více informací o akci i hostech a vstupenky naleznete zde.

 

 
Koncert: BACH TROCHU JINAK
9. prosince 2019 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera
 
Účinkují:
Veronika Holbová (soprán), Taťjana Medvecká (slovo), Eliška Novotná (klavír), Halina Františáková (housle)

Johann Sebastian Bach trochu jinak je unikátně koncipovaný pořad slova a hudby. Cílem pořadu není podat v rámci koncertu ucelený a vědecký pohled na Bacha, ale nabídnout posluchačům myšlenky, které je přivedou k chápání Bacha jako člověka, jenž chodil po této zemi a zároveň vzhlížel k Bohu. Koncert je určen pro široké publikum, které je naladěno na vnímání krásné hudby a inspirativního slova, nepotřebuje vědecká zdůvodnění, inovativní modely ani racionální berličky v prožívání a vnímání pocitů, které se odrážejí v Bachově hudbě. Stačí se otevřít lidskému i duchovnímu v Bachově hudbě.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!