Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2019/2020 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 

 

 

 

od 22. srpna 2019 v Galerii Opera
 
Výstava potrvá do 9. října 2019 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s ITF FPF SU v Opavě. 
 
Výstava „Gruss aus Troppau / Pohlednice z Opavy 1893–1918“ představuje I. část z rozsáhlé sbírky opavského sběratele Rudolfa Dybowicze. Cílem autorů výstavy i doprovodné publikace je informovat zájemce o historii Opavy prostřednictvím dobových pohlednic o vizuální podobě města, o jeho geniu loci.
  
Více informací naleznete zde
  
od 9. září 2019 v Galerii současné malby
 
Výstava potrvá do 8. listopadu 2019 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Jiří Sieber (*1989 v Ostravě) absolvoval v roce 2015 studium malby v ateliéru profesora Martina Mainera na pražské Akademii výtvarných umění šestidílným cyklem olejem malovaných krajin inspirovaných ostravskou aglomerací.
 
Více informací naleznete zde

18. září 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Mladí lidé (středoškoláci) se do svobody narodili a vůbec je nenapadne, že by to mohlo být nějak jinak. Snahou debaty bude představit životy lidí, jejich práva a povinnosti v zemích, kde svoboda i ve 21. století není.
 
Moderuje: Vladimír Baar
Hosté: Nina Špitálníková, Kateřina Procházková, Libor Dvořák
 
Více informací o akci i hostech a vstupenky naleznete zde.

 

19. září 2019 v 16 hodin v KNIHCENTRU

Setkání s inscenačním týmem a představiteli hlavních rolí u příležitosti české premiéry inscenace.

TANČÍRNA
20. září 2019 ve 20 hodin v baru Ve Dvanáctce
 
Tančírna v rytmu argentinského tanga! Přijďte se naučit základy tohoto vášnivého tance a možná i kousek choreografie přímo z inscenace All That Jazz, Rock, Blues, kterou můžete vidět na prknech Národního divadla moravskoslezského.
 
V rámci připravované tančírny budete mít jedinečnou možnost získat 50% zvýhodnění na vstupenky na poslední dvě reprízy baletní inscenace All That Jazz, Rock, Blues (8. 10. a 30. 11. 2019 v Divadle Jiřího Myrona).
  

 

BAR KVÍZ
25. září 2019 v 19 hodin v baru Ve Dvanáctce

Kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy na téma nového muzikálu Pět let zpět (The Last Five Years): hudba, muzikály, vztahy a New York. Ve svých znalostech se utkáte jak s dalšími diváckými týmy, tak dokonce s inscenátory; těšit se můžete i na ukázky z připravovaného muzikálu a výherce čeká cena v podobě vstupenek.
 
Rezervace týmu je možná zde.
Koncert: ARUNDO KVARTET
1. října 2019 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

Program:
Johann Sebastian Bach:
Suita C dur BWV 1066 (arr. Václav Vonášek)
Goldbergovy variace BWV 988 (arr. Václav Vonášek)

ARUNDO KVARTET: Jan Souček / hoboj, Jan Mach / klarinet, Václav Vonášek / fagot, Karel Dohnal / basetový roh v rámci XIX. sezóny Cyklu komorních koncertů, kterou uvádíme ve spolupráci s Uměleckou agenturou Presto
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
10. října 2019 v 16 hodin v KNIHCENTRU

Setkání s inscenačním týmem a představiteli hlavních rolí u příležitosti premiéry inscenace.

 

 

 

 

 

10. října 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Co znamená pro ČR členství v EU? Snahou je vysvětlit, jak důležité je pro nás spojenectví ostatních států, že Evropská unie není jen o pomazánkovém másle a jiných normách. 
 
Moderuje: Petr Kopecký
Hosté: Jaroslav Miller, Radek Špicar
 
Více informací o akci i hostech a vstupenky naleznete zde.

 

11. října 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací naleznete zde.

 

 

 

 

 

22. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Žijeme v naprosto svobodném světě, kde se informace zveřejňují bez omezení, ale umíme se v tomto svobodném světě pohybovat? Dokážeme rozpoznat, které zprávy jsou bulvární, které jsou zaujaté a které jsou přímo falešné a manipulativní? 
 
Moderuje: Petr Hruška
Hosté: Jindřich Šídlo, Erik Tabery, Jan Tvrdoň
 
Více informací o akci i hostech a vstupenky naleznete zde.

 

 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!