Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2018/2019 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
Osud OSUDU
20. února 2019 v 18 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia
 
O pozoruhodném osudu pozoruhodného díla – čtvrté dokončené opery Leoše Janáčka OSUD, debatují muzikolog Jiří Zahrádka a ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil, zároveň režisér inscenace této opery, kterou aktuálně uvádí Národní divadlo moravskoslezské.
6. března 2019 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Debatovat budou Jakub Klecker, hudební ředitel opery NDM, Jiří Habart, student oboru dirigování, Filip Urban, student oboru dirigování a dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
Opilý večer
8. března 2019 od 19:00 v baru Ve Dvanáctce
 
Nejste si zatím zcela jisti, co můžete od inscenace Opilých čekat, ale víte naprosto jistě, že název titulu se vám bezpečně trefuje do vkusu, a proto byste se rádi dozvěděli něco víc? Přijměte proto pozvání na OPILÝ VEČER, který se uskuteční v pátek 8. března od 19 hodin v baru Ve Dvanáctce. Těšit se můžete na barmanskou show a ochutnávku drinků, stejně jako na ochutnávku z připravované inscenace v podobě krátkých úryvků z úst našich Opilých herců. A pokud vám ani tohle jako lákadlo nestačí, otázky, které vám dosud nezodpověděl ani alkohol, ani život sám, vám na místě zodpoví inscenační tým!
Předpremiérová beseda k inscenaci DĚJ SE CO DĚJ (Anything Goes)
2. dubna 2019 v 16 hodin v Knihcentru
 
Setkání s inscenačním týmem a představiteli hlavních rolí u příležitosti premiéry inscenace DĚJ SE CO DĚJ (Anything Goes). Můžete se také těšit na hudební ukázku z připravované inscenace.
3. dubna 2019 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Debatovat budou Aleš Březina, hudební skladatel a muzikolog, ředitel Institutu Bohuslava Martinů, SKUTR, režijní tandem: Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský a dramaturgyně opery NDM Eva Mikulášková.
Předpremiérová beseda k inscenaci JULIETTA aneb SNÁŘ
4. dubna 2019 v 16 hodin v Knihcentru
 
Setkání s inscenačním týmem a představiteli hlavních rolí u příležitosti premiéry operní inscenace JULIETTA aneb SNÁŘ.
Bez taktovky
23. dubna 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Stojí sice k divákům zády, ale bez něho nedá orchestr ani ránu do bubnu! O kom je řeč? O dirigentovi přece!  Hudební ředitel souboru operety/muzikálu NDM Jakub Žídek se k vám postaví konečně čelem! Seznámit se s ním, s jeho cestou do vedení orchestru souboru NDM, ale také s dirigentskou profesí můžete i vy. Výjimečný podvečer s názvem „Bez taktovky“ s Jakubem Žídkem poprvé už 23. dubna od 18:30 v Divadle „12“.
 
Dirigenta v tom nenecháme samotného. Potkáte se také se současnými členy souboru a umělci, kteří jím v minulosti prošli. 
 
Jakub Žídek bez taktovky, čelem k vám, v lehkém tónu i rytmu - jako pohodový moderátor, vlídný hostitel a také hudební doprovod hostů.
 
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2018/2019
 
 
Změna programu vyhrazena!