Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2019/2020 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
od 15. října 2019 v Galerii Opera
 
Výstava, kterou uvedli kurátoři Vladimír Birgus a Ondřej Durczak, bude přístupná do 11. 12. 2019 vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s ITF FPF SU v Opavě. 
   
Více informací naleznete zde
od 11. listopadu 2019 v Galerii současné malby
 
Výstava potrvá do 10. ledna 2020 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Obrazy, které malířka Eva Konstantinidu (skrývající se často pod zkratkou Ei) připravila pro Galerii současné malby v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě, navazují na její zájem o motiv zátiší, jenž v poslední době rozvíjí v rozličných variantách.
 
Více informací naleznete zde.
22. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Žijeme v naprosto svobodném světě, kde se informace zveřejňují bez omezení, ale umíme se v tomto svobodném světě pohybovat? Dokážeme rozpoznat, které zprávy jsou bulvární, které jsou zaujaté a které jsou přímo falešné a manipulativní? 
 
Moderuje: Petr Hruška
Hosté: Ondřej Neumann, Jindřich Šídlo, Jan Tvrdoň
 
Více informací o akci i hostech a vstupenky naleznete zde.
 
 
28. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Komorní koncert ze skladeb ostravských autorů v rámci festivalu Hudební současnost v příjemném prostředí nového divadelního sálu nevznikl náhodou. Někteří z uváděných skladatelů mají k divadlu velmi blízko, většina skladeb bude patřit zpěvu (představí se zpěvačky Simona Mrázová, Nicola Martiníková-Proksch, Markéta Schaffartzik a zpěvák Ivo Hrachovec) a jedna dokonce i recitaci, která se bude snoubit se zvukem harfy. Jedna skladba nese název přímo divadelní – Maryša.
Večer plný zážitků z poslechu nejen skladeb starších, ale i úplných novinek z pera Milana Báchorka, Markéty Dvořákové, Jana Grossmanna, Leona Juřicy, Edvarda Schiffauera a Pavla Staňka, vám zaručí koncert s názvem Ostravští autoři ve čtvrtek 28. listopadu v 19.00 hodin v Divadle „12".
 
Srdečně zveme i na další koncerty festivalu Hudební současnost 2019 (www.hudebnisoucasnost.cz).
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.

Foto Martin Straka

30. listopadu 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Stojí sice k divákům zády, ale bez něj nedá orchestr ani ránu do bubnu! O kom je řeč? O dirigentovi přece! Hudební ředitel souboru operety/muzikálu NDM Jakub Žídek se k vám postaví konečně čelem! Seznámit se s ním, s jeho cestou do vedení orchestru souboru NDM, ale také s dirigentskou profesí můžete i vy.
 
Jakub Žídek bez taktovky, čelem k vám, v lehkém tónu i rytmu – jako pohodový moderátor, vlídný hostitel a také hudební doprovod hostů. Povídat a zpívat budou také hosté Martina Šnytová a Lukáš Vlček.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
Koncert: BACH TROCHU JINAK
9. prosince 2019 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera
 
Účinkují:
Veronika Holbová (soprán), Taťjana Medvecká (slovo), Eliška Novotná (klavír), Halina Františáková (housle)

Johann Sebastian Bach trochu jinak je unikátně koncipovaný pořad slova a hudby. Cílem pořadu není podat v rámci koncertu ucelený a vědecký pohled na Bacha, ale nabídnout posluchačům myšlenky, které je přivedou k chápání Bacha jako člověka, jenž chodil po této zemi a zároveň vzhlížel k Bohu. Koncert je určen pro široké publikum, které je naladěno na vnímání krásné hudby a inspirativního slova, nepotřebuje vědecká zdůvodnění, inovativní modely ani racionální berličky v prožívání a vnímání pocitů, které se odrážejí v Bachově hudbě. Stačí se otevřít lidskému i duchovnímu v Bachově hudbě.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
20. prosince 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
21. prosince v 18.30 a 20.30 hodin v Divadle „12“
 
Máte radost, že se Vánoce opakují každoročně? Taky se těšíte na neopakovatelnou adventní atmosféru? Toužíte se paktovat s koledníky a zopakovat si všechny vánoční songy?
 
Neváhejte ani chvíli a přijďte se podívat na paka! Mezinárodní vokální světově neznámý mužský kvintet 5PAK vás zve do Divadla "12" na vánoční koncerty, které vás neunudí jen koledami. Ale i humorem. Možná. Takže pak přijďte. Možná přijde i alpaka. Ministerstvo zdravotnictví varuje: Koncerty způsobují závislost na 5PAKu. Vstupenku si nekoupí jen pako.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!