Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2019/2020 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
od 13. ledna 2020 v Galerii současné malby
 
Výstava potrvá do 8. března 2020 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Zásadní zaujatost malbou je jedním z charakteristických znaků umělecké tvorby Marka Nenutila. Možná právě proto, že nemá žádné systematické malířské vzdělání, je jeho umělecký projev nehledaný, nespekulativní a direktivně upřímný. Malbě se věnuje už do mládí. Prošel i obdobím street artu, občas vytváří objekty, ale malovaný obraz v jeho tvorbě jednoznačně dominuje. Pracuje v cyklech, v nichž proměňuje náměty a variuje svůj výraz a experimentuje s technikou.
 
Více informací naleznete zde.
od 28. ledna 2020 v 17 hodin v Galerii Opera
 
Výstava, kterou uvedli kurátoři Vladimír Birgus a Ivo Žídek, bude přístupná do 11. března 2020 vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s ITF FPF SU v Opavě. 
   
Více informací naleznete zde
13. února 2020 v 16 hodin v KNIHCENTRU

Setkání s inscenačním týmem a představiteli hlavních rolí u příležitosti premiéry komické opery Škola žárlivých Antonia Salieriho.
 
Operu NDM uvádí ve spolupráci s FU OU v rámci projektu Operní akademie Ostrava.

Moderuje Sandra Procházková.
 
21. února 2020 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
Cyklus komorních koncertů: FARANA DUO – Adam a Martina Faranovi (klavír)
24. února 2020 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

Program: F. Schubert, S. Rachmaninov
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
FARANA DUO vzniklo v roce 2010 a jeho členy jsou manželé Martina a Adam Faranovi. Oba klavíristé pedagogicky působí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě, jsou vyhledávanými korepetitory a pravidelně koncertují u nás i v zahraničí. Věnují se tvorbě Franze Schuberta a převážně romantickým autorům, jako jsou např. Antonín Dvořák či Sergej Rachmaninov. K jejich největším úspěchům patří zisk čestného uznání na dvaadvacátém ročníku Mezinárodní klavírní soutěže v Římě 2012 v kategorii čtyřruční hry a 1. cena na Mezinárodním festivalu J. Haydna ve Vídni téhož roku. Na koncertě zazní jejich oblíbenci Schubert a Rachmaninov.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
SEŇOR KLUB
čtvrtek 27. února 2019 v 17.00 hodin v Divadle „12“
 
SEŇOR KLUB nabízí sérii setkání se stávajícími či emeritními umělci, zaměstnanci a bardy našeho divadla i jeho milovníky.
 
Během únorového setkání přivítá moderátorka Sandra Procházková hosty Halinu Kubeczkovou a Petra Millera.
 
Doporučujeme si včas rezervovat místo na e-mailu atelier@vasedivadlo.cz.
Cyklus komorních koncertů: MATEUSZ DONIEC (viola, Polsko)
18. března 2020 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

Program: Brahms, R. Clarke, J. S. Bach
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
V rámci dalšího z koncertů Cyklu komorních koncertů se poprvé v Ostravě představí polský violista Mateusz Doniec.
Partnerem na koncertě mu bude klavírista Piotr Kopczyński. V jejich podání zazní Sonáta f moll č. 1, op. 120 J. Brahmse, Sonáta pro violu a klavír R. Clarka a Suita J. S Bacha.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
Vernisáž výstavy ACHILLE VISCUSI – 150 LET
19. března 2020 v 17.45 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera
 
Putovní výstava na počest prvního šéfa souboru baletu NDM, která vznikla z iniciativy Asociace tanečních umělců ČR (dříve Tanečního sdružení ČR) ve spolupráci Národních divadel v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
 
Výstava, která je realizována za finanční podpory Odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR, bude slavnostně otevřena u příležitosti premiéry baletu Coppélia.
 
Ostravská Viscusiho éra čítá choreografie k 64 titulům, tančil zde ve 14 rolích. Uvedl zde kompletní dobový repertoár: Giselle, Louskáček, Labutí jezero, O lehkovážném Pierrotovi, Závoj Pierotčin, Z pohádky do pohádky a v roce 1919 také právě Delibesův balet Coppélia.
 

Program: J. S. Bach, L. van Beethoven, A. Dvořák, B. Martinů
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
V dubnu v rámci Cyklu komorních koncertů poprvé v premiéře spolu v Ostravě zahrají tři fenomenální hudebníci: houslistka Olga Šroubková, violoncelista Petr Nouzovský a klavírista Miroslav Sekera. Na koncertě zazní skladby skladatelů pro trio, duo i sólo (Bach, Beethoven, Dvořák, Martinů).
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!