Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2018/2019 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 

Foto: Martin Straka

23. dubna 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Stojí sice k divákům zády, ale bez něho nedá orchestr ani ránu do bubnu! O kom je řeč? O dirigentovi přece!  Hudební ředitel souboru operety/muzikálu NDM Jakub Žídek se k vám postaví konečně čelem! Seznámit se s ním, s jeho cestou do vedení orchestru souboru NDM, ale také s dirigentskou profesí můžete i vy. Výjimečný podvečer s názvem „Bez taktovky" s Jakubem Žídkem poprvé už 23. dubna od 19 hodin v Divadle „12".

Dirigenta v tom nenecháme samotného. Potkáte se také se současnými členy souboru Hanou Fialovou a Tomášem Novotným.

Jakub Žídek bez taktovky, čelem k vám, v lehkém tónu i rytmu - jako pohodový moderátor, vlídný hostitel a také hudební doprovod hostů. Vzpomínat i zpívat budou Hana Fialová a Tomáš Novotný.
 
čtvrtek 2. května 2019 v 16 hodin v Knihovně města Ostravy – sál hudebního oddělení
 
Hosté: Stanislava Hrušková, vedoucí Ostravského divadelního archivu,
Anna Pohl Sulská, archivářka
Eva Mikulášková, dramaturgyně opery NDM
15. května 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Situační koncert cimbalisty, skladatele a performera Daniela Skály a jeho přátel. Akční, komunikativní, nevšední a hlavně zážitkový nově v produkci Ateliéru pro divadelní vzdělávání.
 
Daniel Skála, patří mezi špičkové profesionální hráče na cimbál, který získal řadu cen na různých mezinárodních soutěžích. Věnuje se především umělecké hudbě období baroka a zejména hudbě současné. 
 
Daniel Skála obdržel v letošním roce v kategorii artificiální hudba „Instrumentalista roku" Cenu Jantar za produktivní uměleckou činnost a mimořádnou impulzivní interpretaci.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2018/2019
 
 
Změna programu vyhrazena!