Vážení a milí divadelní přátelé,
 
s ohledem na vyhlášení nouzového stavu jsme nuceni zrušit/přesunout plánované NDM EXTRA AKCE. Nařízení platí do 15. dubna 2020. O náhradních termínech vás budeme informovat.
 
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace!
 
U jednotlivých akcí jsou vyznačené změny ↓
 
od 9. března 2020 v Galerii současné malby
 
Výstava potrvá do 26. května 2020 a bude otevřena vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s kurátorem Martinem Mikoláškem.
 
Přestože olomoucká malířka Adéla Janská (* 1981) prošla školením u Františka Hodonského, v jehož malbách i grafikách převládají imaginativní krajinářské motivy, jejím tématem je už více než jednu dekádu především lidská figura. K Ostravě má, jak sama říká, velmi blízko – své obrazy zde představila naposledy před dvěma lety v Dole Michal. V letošním roce ji kromě výstavy v Galerii současné malby v Divadle Antonína Dvořáka čeká ještě jedna další ostravská prezentace.
 
Více informací naleznete zde.
 
Výstava VISEGRÁD – 30 let po pádu Berlínské zdiVÝSTAVA I VERNISÁŽ BUDOU PŘESUNUTY
od 12. března 2020 v Galerii Opera
 
Výstava, kterou uvedli kurátoři Vladimír Birgus a Ondřej Durczak, bude přístupná do 24. 4. 2020 vždy hodinu před představením.
Projekt je realizován ve spolupráci s ITF FPF SU v Opavě. 
   
Více informací naleznete zde

BEZ TAKTOVKYZRUŠENO
12. března 2019 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Stojí sice k divákům zády, ale bez něj nedá orchestr ani ránu do bubnu! O kom je řeč? O dirigentovi přece! Hudební ředitel souboru operety/muzikálu NDM Jakub Žídek se k vám postaví konečně čelem! Seznámit se s ním, s jeho cestou do vedení orchestru souboru NDM, ale také s dirigentskou profesí můžete i vy.
 
Jakub Žídek bez taktovky, čelem k vám, v lehkém tónu i rytmu – jako pohodový moderátor, vlídný hostitel a také hudební doprovod hostů. Povídat a zpívat budou také hosté Martina Šnytová a Lukáš Vlček.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
Cyklus komorních koncertů: MATEUSZ DONIEC (viola, Polsko) KONCERT BUDE PŘESUNUT
18. března 2020 v 19 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera

Program: Brahms, R. Clarke, J. S. Bach
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
V rámci dalšího z koncertů Cyklu komorních koncertů se poprvé v Ostravě představí polský violista Mateusz Doniec.
Partnerem na koncertě mu bude klavírista Piotr Kopczyński. V jejich podání zazní Sonáta f moll č. 1, op. 120 J. Brahmse, Sonáta pro violu a klavír R. Clarka a Suita J. S Bacha.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
Vernisáž výstavy ACHILLE VISCUSI – 150 LET – VÝSTAVA I VERNISÁŽ BUDOU PŘESUNUTY
19. března 2020 v 17.45 hodin ve slavnostním sále Karla Küglera
 
Putovní výstava na počest prvního šéfa souboru baletu NDM, která vznikla z iniciativy Asociace tanečních umělců ČR (dříve Tanečního sdružení ČR) ve spolupráci Národních divadel v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
 
Výstava, která je realizována za finanční podpory Odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR, bude slavnostně otevřena u příležitosti premiéry baletu Coppélia.
 
Ostravská Viscusiho éra čítá choreografie k 64 titulům, tančil zde ve 14 rolích. Uvedl zde kompletní dobový repertoár: Giselle, Louskáček, Labutí jezero, O lehkovážném Pierrotovi, Závoj Pierotčin, Z pohádky do pohádky a v roce 1919 také právě Delibesův balet Coppélia.
KAFRÁRNA ZRUŠENO
27. března 2020 v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 

Program: J. S. Bach, L. van Beethoven, A. Dvořák, B. Martinů
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
V dubnu v rámci Cyklu komorních koncertů poprvé v premiéře spolu v Ostravě zahrají tři fenomenální hudebníci: houslistka Olga Šroubková, violoncelista Petr Nouzovský a klavírista Miroslav Sekera. Na koncertě zazní skladby skladatelů pro trio, duo i sólo (Bach, Beethoven, Dvořák, Martinů).
 
Více informací o akci a vstupenky naleznete zde.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!