Vážení a milí divadelní přátelé,
 
s ohledem na restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem jsme nuceni zrušit/přesunout plánované NDM EXTRA AKCE. Nařízení platí do odvolání. O náhradních termínech vás budeme informovat.
 
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace!
 
U jednotlivých akcí jsou vyznačené změny ↓
 

 
Cyklus komorních koncertů: KONCERT KARLA DOHNALA (klarinet) KONCERT BUDE VYSÍLÁN ŽIVÝM PŘENOSEM
26. května 2020 v 18.30 hodin na YouTube NDM

Program:
Karlheinz Stockhausen: Harlekin
Účinkuje:
Karel Dohnal – klarinet
Koncert se koná ve spolupráci s uměleckou agenturou Presto.
 
V rámci projektu Divadlo pod rouškou uvedeme živý přenos koncertu z Cyklu komorních koncertů. Ve slavnostním sále Karla Küglera zazní hudba Karlheinze Stockhausena v mistrovském podání Karla Dohnala. Jako Harlekýn v kostýmu hraje na klarinet, tancuje a dělá pantomimu.
 
Karel Dohnal je neúnavný a nadšený propagátor klarinetu jako sólového nástroje. Zároveň se tento jeden z nejrespektovanějších klarinetistů současnosti snaží přinášet na své koncerty i do nahrávacích studií díla objevné dramaturgie. Představil se publiku v mnoha zemích Evropy, Asie, Severní i Jižní Ameriky. Je laureátem řady významných mezinárodních soutěží – Premio Valentino Bucchi v Římě 2004, Pražské jaro 2002, Bayreuth 2001, Ostende 1999, Sevilla 1997, Londýn 1997. Pravidelně vystupuje s našimi i zahraničními orchestry a komorními soubory. Natočil několik CD jak sólového, tak komorního repertoáru. Vyučuje hru na klarinet na Ostravské univerzitě, pravidelně také vyučuje na kurzech u nás i v zahraničí. Karel je oficiálním hráčem prestižního výrobce klarinetů – francouzské firmy Selmer americké firmy D'Addario Woodwinds.
 
Více informací o akci naleznete zde.
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2019/2020
 
 
Změna programu vyhrazena!