Vážení a milí divadelní přátelé,
 
sezóna 2018/2019 je v plném proudu a NDM EXTRA pro Vás připravilo celou řadu akcí pro děti i dospělé. Můžete se těšit na setkání s umělci, debaty s odborníky, přednášky, besedy či výstavy. 
 
Přejeme vám krásné a nezapomenutelné zážitky s naším divadlem a všemi mimorepertoárovými aktivitami, které naleznete pod hlavičkou NDM EXTRA.
 
od 2. července do 2. srpna 2019 v 19.00 hodin (rumunská linie) a ve 20.30 (domácí linie) v Divadle „12“
 
Největší středoevropský literární festival proběhne letos po desáté v Ostravě. MAČ se stal hlavní literární událostí města. Celý červenec nabízí denně dvě setkání se současnými spisovateli (např. Magdaléna Platzová, Tereza Semotamová nebo David Zábranský). Zahraničními hosty festivalu budou rumunští literáti, „Dvanáctka“ jich dohromady přivítá jedenatřicet. Čtení zahraničních autorů jsou tlumočená.
  
Více informací na www.autorskecteni.cz.
od 23. do 24. srpna 2019 od 17.00 do 12.00 hodin v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“
 
Ostravské dny jsou festivalem avantgardní, experimentální a originální hudby 20. a 21. století, kterou uvádí hlavně v českých a světových premiérách. Toto bienále se letos koná podesáté, a to od 22. do 31. srpna. Nenechte si ujít mimořádný 18hodinový maraton s názvem 1080 MINUT, který se bude konat poprvé. Dlouhý večer, náročnou noc a kus dalšího dne budou mít před sebou návštěvníci z pátku 23. na sobotu 24. 8. Část maratonu bude probíhat v Divadle Jiřího Myrona a v Divadle „12“.
  
Více informací naleznete zde a také na www.newmusicostrava.cz.
13. září v 19 hodin v Divadle „12“
 
Kafrárna není žádný nový projekt! Tato osobitá talkshow Petra Kubaly je protkaná laskavým i rošťáckým humorem tohoto moderátora, který si vybírá hosty z řad herců, hudebníků, umělců a populárních osobností, jenž mají vztah k Ostravě a regionu. Kromě povídání se od každého z nich Petr pokouší něco přiučit, což často vyústí v úsměvnou katastrofu. Od září můžete Kafrárnu navštěvovat nově v Divadle „12“, kam se na příští sezónu přesídlila. Těšte se na komorní a přátelskou atmosféru talkshow, kde se nepovídá ani nemoderuje, nýbrž pěkně od plic kafrá.
 
Více informací naleznete zde
 
Archiv akcí NDM EXTRA v sezóně 2018/2019
 
 
Změna programu vyhrazena!